Sport

Tabela e Superligës së Kosovës në futboll pas javës së 14-të

Sot është mbyllur edhe java e 14-të në elitën e futbollit kosovar me një takim në program, raporton “Zeri.info”.

Ballkani ka arritur fitore me rezultat të ngushtë 1:2 në stadiumin “Bajram Aliu” ndaj Drenicës.

Ballkani me këtë fitore mbetet lider dhe rritë diferencën e pikëve në pesë, me Dritën e cila ndodhet në vendin e dytë.

Gjilani është në pozitën e tretë me 23 pikë të grumbulluara.

Kjo është tabela komplete pas javës së 14-të në Superligën e Kosovës:

Postime të ngjajshme
Sport

Bekim Balaj ndëshkohet me karton të kuq vetëm pesë minuta pasi u inkuadrua në derbin austriak

Sport

Limani me një premtim të madh për tifozët e Dritës para ndeshjes me Prishtinën

Sport

Këto janë ndeshjet miqësore që do t’i zhvillojë Prishtina në Turqi

Sport

Këta janë kundërshtarët që Drita do të përballet në ndeshjet miqësore në Turqi