Sport

Tabela e Superligës pas ndeshjes së sotme

Ka përfunduar takimi i parë i xhiros së 20-të në Superligë.

Prishtina ka dominuar dhe ka triumfuar ndaj Arbërisë në takimin e luajtur në Ferizaj, duke treguar edhe një herë që ata do jenë kandidat për kreun e tabelës, shkruan Gazeta Olle.

Rezultati përfundimtar i kësaj përballje ishte: Arbëria 0-3 Prishtina.

Kjo ishte fitorja e katërt në 5 takimet e fundit për Prishtinën, krahas një barazimi.

Arbëria në anën tjetër po vuan në këtë fillim pranvere.

Tabela duket kështu tani:

Postime të ngjajshme
Sport

Superliga e Kosovës: Kjo është lista e golashënuesëve pas 22 xhirove

Sport

Komisioni për Ankesa shqyrton shkresën e Drenicës, ky është vendimi i marrë!

Sport

FC Prishtina – Llapi kryendeshja e javës së 23-të

Sport

Fjalë të pakta, por me shumë kuptim… Ja çfarë thotë Klodian Duro pas fitores së Feronikelit