.
Sport

Tabela e Superligës pas javës së 23-të

Me tri përballjet e sotme në Suharekë, Skenderaj e Gjilan ka përfunduar edhe xhiroja edhe 23-të kampionale në Superligën e Kosovës në futboll.

Ballkani vazhdon ta kryesojë në tabelë edhe pas javës së 23-të me 48 pikë, dy më shumë se Gjilani, raporton Demokracia.com.

Në garë për titull të kampionit ka “rrëshqitur” Drita që pësoi (2:1) nga Drenica sot dhe mbeti me 41 pikë, shtatë më pak se lideri Ballkani.

Edhe më prapa ka ngecur Llapi që u mposht (1:0) sot nga Ballkani në kryendeshje. Llapi tani ka 39 pikë në pozitën e katërt.

Luftë e ashpër po zhvillohet edhe në pjesën e poshtme të tabelës me disa skuadra që po tentojnë ikjen nga “zona e kuqe” që dërgon në Ligën e Parë, përfshirë edhe Prishtinën që tani ka vetëm dy pikë larg nga aty.

TABELA E SUPERLIGËS:

Related posts
Sport

FIFA përditson renditjen e Kombëtareve – Kosova ngjitet për një pozitë

Show BizzSport

Megi Pojani në lidhje me futbollistin e njohur shqiptar

LajmeSport

A jeni gati? Florian Marku po përgatitet për duelin e radhës në “Air Albania”

LajmeSport

Futbollisti i Premier Ligës me plis në kokë e flamur kombëtar – motra e tij martohet në Kosovë!