Sport

Tabela e Superligës pas javës së 12-të

Kanë përfunduar ndeshjet e javës së 12-të në Superligën e Kosovës në futboll, raporton Gazeta Olle.

Prishtina dhe Drita janë ndarë në barazim pa gola në derbin e javës, ndonëse gjilanasit patën mundësi të artë të realizonin me penallti.

Në të njejtën ditë, Drenica fitoi derbin lokal ndaj Feronikelit ndërsa Llapi mposhti thellë 5-0 Trepçën ’89.

Sot, Arbëria dhe Besa luajtën ndeshjen e fundit të kësaj xhiro. “Stuhia e Kuqe” triumfoi 1-0 falë një goli në pjesën e dytë.

Tabela pas javës së 12-të:

Postime të ngjajshme
Sport

Dikush me pica e dikush në jakuzi, futbollistët e Dritës po argëtohen para ndeshjes me Ballkanin

Sport

Futbollisti i Feronikelit emocionohet duke nderuar figurën e të ndjerit Shefqet Sinanit

Sport

Dikur ishte yll i Real Madridit, sot merret me muzikë

Sport

Drita njofton për humbjen e njërit prej më të dashurve të familjes së tyre!