Sport

Tabela e Superligës pas dy ndeshjeve të sotme

Kanë përfunduar dy takimet e para të javës së 15-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Prishtina ka arritur të marrë një fitore me peshë në Superligën e Kosovës në futboll pasi e ka mposhtur sot Feronikelin 2:0 në sfidën e zhvilluar në “Fadil Vokrri”.

Në anën tjetër, Dukagjini është ndalur në barazim nga Ulpiana në stadiumin “18 Qershori” në Klinë.

Dukagjini dhe Ulpiana ndan pikët pasi luajtën 1-1.

Prishtina vazhdon të mbetet në vendin e pestë në tabelë me 21 pikë, ndërkaq Dukagjini vazhdon të mbetet në “zonën e kuqe” me 16 pikë.

Related posts
Sport

Granit Begolli afër marrëveshjes me skuadrën e madhe kosovare

Sport

Këto janë 12 skuadrat që tanimë kanë siguruar kualifikimin nga grupet e Ligës së Kampionëve

Sport

PAMJET: “Shpërthen” stadiumi San Siro, shënohet goli i parë në ndeshjen Milan-Liverpool

Sport

Kroos me gol spektakolar zhbllokon shifrat në ndeshjen Real Madrid – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *