Lajme

T7: “Llepota” ekstradohet sonte nga Brukseli në Prishtinë

Ditë më parë në Spanjë është arrestuar Astrit Mehmeti i njohur me njofkën “Llepota”, i cili ndodhej në arrati.

Nga atu ai është ekstraduar në Belgjikë ndërsa sonte sipas T7 ai pritet të ekstradohet në Kosovës.

Grupi i Astrit Mehmetit dhe rojet e sigurimit të “Duplex” ishin gjuajtur me armë zjarri në hyrje të klubit të natës. Brenda disa sekondave ishin dëgjuar të krisura armësh, të cilat kanë krijuar panik tek qytetarët e pranishëm.

Kjo nuk ishte hera e parë që Astrit Mehmeti ishte përfshihet në probleme në kryeqytet.

Mehmeti ishte ndaluar nga Policia e Kosovës nën dyshimin për vendosje të vetëgjyqësisë në lokalin e natës “Che Bar – Te Labi” në Prishtinë.

Prokuroria Themelore e Prishtinës kishte thënë , disa ditë pas ngjarjes në “Che Bar”, se asnjë person nuk dyshohej për sulm në lokalin që ndodhet në rrugën Fehmi Agani në Prishtinë.

Postime të ngjajshme
Lajme

Policia jep detaje për aksidentin që ndodhi tek rruga ‘B’

Lajme

Policia e gjobit me 150 euro, 24-vjeçarin që tejkaloi në vijë të plotë

Lajme

Temperaturat e larta, IKSHPK del me apel për qytetarët

Lajme

Tjetër çudi e radhës nga Shqipëria: Pronarja e hotelit s’i lë të ikin çiftin nga hoteli, shtrihet përpara makinës