Sport

Supertalenti shqiptar nënshkruan me Interin, quhet Messi irlandez

Klubi i Interit ka arritur të siguroj shërbimet e super talentit shqiptar, Kevin Zefi.

Zefi që është rritur në Irland, cilësohet si Messi irlandez. Ai ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me Interin. Zefi është 15 vjeçar dhe fillimisht do të luaj me grupmoshat më të reja të klubit italian.

Zefi luan në pozitën e sulmuesit të majtë dhe shtatorin e vitit të kaluar ai u bë golashënuesi më i ri në histori të Ligës së Irlandës.

Postime të ngjajshme
Sport

Munishi e uron emërimin e Begollit si trajneri i Vëllaznimit

Sport

Ja në sa ora do të parakalojnë në sheshin “Nënta Tereza” xhudistet kosovare

Sport

Ballkani sot luan miqësoren e radhës, ja me kë takohet

Sport

Dukagjini aranzhon miqësore me skuadrën e Ligës së Parë, ja kur do të zhvillohet!