Sport

Superliga vjen sot me dy ndeshje tejet interesante në kuadër të javës së pestë

Elita e futbollit kosovar vjen sot me dy ndeshje tejet interesante në kuadër të javës së pestë.

Në Suharekë përballen Ballkani e Llapi dy skuadra këto me rivalitet shumë të madh, andaj në fushë pritet një luftë e ashpër ku vetëm fitorja kënaq.

Llapi nuk e ka nisur mirë garën dhe nuk guxon të dështojë, derisa Ballkani me fitore e synon pozitën e parë dhe kjo është arsyeja të kemi një garë të madhe në fushë.

Ndeshja tjetër e ditës së sotme luhet në Malishevë, ku Malisheva e pret Feronikelin dy ekipe këto që po tregojnë formë shumë të mirë.

Të dyja ndeshjet nisin nga ora 16:00 ndërsa takimet tjera zhvillohen nesër.

Postime të ngjajshme
Sport

Kthesë e papritur, Mourinho ndryshon mendje për Marash Kumbullën

Sport

Reagon Drenica: Çmimin "Ylli i Javës" e meritoi Denisson

Sport

Arrestohet Afrim Tovërlani, raportohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Sport

Mehmet Bogujevci flet në T7, pasi refuzoi ftesën e Serbisë si mysafir nderi në Botërorin e boksit