Sport

Superliga vjen me ndeshje të nxehta në mesjavë

Superliga do rikthehet shpejtë, me ndeshjet e xhiros së ardhshme që do të luhen në mesjavë, raporton Gazeta Olle.

Drita pret Feronikelin në ndeshjen kryesore të javës, teksa të martën luajnë edhe skuadra tjetër gjilanase, Gjilani që udhëton në Obiliq për tu përballur me Arbërinë.

Të mërkurën poashtu ka dy takime, ndërsa dueli i fundit i xhiros luhet të enjten mes Drenicës dhe Ballkanit.

Orari i plotë i ndeshjeve:

Drita – Feronikeli ( e martë, 24 nëntor – 13:00)

Arbëria – Gjilani ( e martë, 24 nëntor – 13:00)

Llapi – Prishtina ( e mërkurë, 25 nëntor – 13:00)

Trepça ’89 – Besa ( e mërkurë, 25 nëntor – 13:00)

Drenica – Ballkani ( e enjte, 26 nëntor – 13:00)

Postime të ngjajshme
Sport

Futbollisti i Barcelonës infektohet me koronavirus para ndeshjes së Ligës së Kampionëve

Sport

Kështu do të dukej këtë edicion tabela e Ligës Premier nëse VAR-i nuk do të përdorej

Sport

Mezani ndër emrat më të kërkuar të momentit, ja dy skuadrat që e duan me këmbëngulje

Sport

Nesër ndeshja e mbetur Drita – Llapi, ja kush do jetë refer