Sport

Superliga vazhdon në fundjavë, vëmendja në Podujevë dhe Gjilan

Superliga e Kosovës në futboll është duke shkuar drejt përfundimit dhe lufta për titullin kampion dhe për mbijetesë është duke u bërë e zjarrtë, shkruan Gazetasheshi.com

Xhiroja e 32-të do të zhvillohet në fundjavë aty ku do kemi përballje mjaftë interesante.

Padyshim se ndeshjet kryesore priten të zhvillohen në Gjilan dhe në Podujevë, aty ku Drita do e pres Feronikelin dhe Llapi do t’i bëj konak Prishtinës.

Interesant priten të jenë edhe përballjet mes Arbërisë dhe Gjilanit e cila zhvillohet në Podujevë, dhe ndeshja tjetër mes Drenicës dhe Ballkanit.

Më poshtë e gjeni orarin e plotë të xhiros 32-të.

JAVA 32

E shtune, 01.05.2021

Drita – Feronikeli

Trepça ’89 – Besa

Arbëria – Gjilani

E diel 02.05.2021

Llapi – Prishtina

Drenica – Ballkani

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s