Sport

Superliga vazhdon me super ndeshje edhe gjatë mes javës

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon në mes javë me ndeshjet tejet interesante ku lufta për titullin kampion po bëhet shumë e zjarrtë.

Ndeshja hapëse e xhiros së 31-të do të zhvillohet në Drenas, aty ku Feronikeli do e pres skuadrën e Arbërisë.

Katër ndeshje do zhvillohen ditën e mërkure, ku spika t ndeshja në Suharekë mes Ballkanit dhe Llapit.

Interesant pritet të jetë edhe ballafaqimi në kryeqytet mes Prishtinës dhe Trepçës ’89.

Më poshtë i gjeni çiftet komplete të xhiros 31-të dhe klasifikimin:

JAVA 31

E marte, 27.04.2021

Feronikeli – Arbëria 15:00

E mërkure, 28.04.2021

Prishtina – Trepça ‘89 15:00

Gjilani – Drenica 15:00

Ballkani – Llapi 15:00

Besa – Drita 15:00.

Tabela e Superligës së Kosovës pas ndeshjeve të javës së 30-të:

Postime të ngjajshme
Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës

Sport

Ka gol në finalen, Dukagjini – Llapi

Sport

Milani me një këmbë në Ligën e Kampionëve

Sport

Formacionet zyrtare: Dukagjini – Llapi