Sport

Superliga vazhdon me ndeshje interesante në fundjavë, vëmendja në tri përballje vendimtare

Superliga e Kosovës pas ndeshjeve interesante të mesjavës, vazhdon edhe në vikend.

Pesë duele të nxehta dhe takime vendimtare pritet të zhvillohen në xhiron edhe 32-të, shkruan Gazeta Olle.

Dy përballjet kryesore priten të zhvillohen në stadiumin “Zahir Pajaziti” me Llapin nikoqir të Prishtinës dhe Dritën që e mirëpret në shtëpi Feronikelin.

Ndërkohë, Ballkani i Bledi Shkëmbit do të marrë rrugën për në stadiumin “Bajram Aliu” atje ku do t’i matë forcat me Drenicën.

Arbëria që mori një fitore të madhe këtë xhiro, do të luajë ndaj Gjilanit që më shumë luan për prestigj.

Ndërkaq Trepça ’89 do mundohet ta lë prapa humbjen nga Prishtina dhe do të luajë në shtëpi kundër Besës që shkaktoi një super befasi duke e ndalur Dritën.

Çiftet e plota të xhiros së 32-të:

Arbëria – Gjilani

Drita – Feronikeli

Llapi – Prishtina

Trepça ’89 – Besa

Drenica – Ballkani

Postime të ngjajshme
Sport

Skuadra e madhe gjermane kërkon Granit Xhakën

Sport

Liverpool kërkon yllin e Real Madridit, ky është çmimi i vendosur për të

Sport

Joshua – Fury, konfirmohet data e duelit të shumë pritur

Sport

Zbulohet cili do të jetë transferimi i parë i Barcelonës