Sport

SUPERLIGA: Trepça ’89 – Prishtina, formacionet zyrtare

Sot në program na presin edhe tri ndeshje mjaftë interesante në kuadër të xhiros së katërt.

Kampionia e Kosovës, Drita, do t’ia bëj sefte në këtë sezon, pasi që do të paraqitet për herë të parë. “Bardhekaltërit” do ta presin Besën e Pejës në stadiumin e qytetit në Gjilan.

Derbi i kësaj xhiro pa dyshim se është ndeshja mes Llapit dhe Ballkanit. Kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin “Zahir Pajaziti” të Podujevës.

Interesant pritet të jetë edhe në “Riza Lushta” të Mitrovicës, ku Trepça ’89 do t’i bëj konak skuadrës kryeqytetase, Prishtinës.

Trepça ’89 – Prishtina 15:00

Formacionet zyrtare:

Trepça ’89: Prince, Dedia, Mashau, Berisha, Kaçar, Jashari, Okonkwo, Arb Muja, Ard Muja, Nimani, Manaj. Kryetrajner: Shpëtim Idrizi

Prishtina: Haxho, Krasniqi, Dellova, Bekteshi, Abazi, Krasniqi, Zyba, Mici, Lijaj, Otto John, Uka. Kryetrajner: Zekirija Ramadani

Gjyqtarë: Gramos Shala, Elvis Bicaj, Visar Kelmendi, Mervan Bejtullahu

Postime të ngjajshme
Sport

Prizreni është ekipi më i ri nga qyteti antik i Kosovës që regjistron rezultate fantastike qysh në vitin e parë të themelimit

Sport

Salihu: Dikujt po i pengojnë sukseset e Përfaqësueses, që 30 vite disa persona qeshin me të gjithë kryetarët e FFK-së

Sport

Trajneri i Werder Bremenit deklarohet sërish për Milot Rashicën, tregon pse nuk po luan ylli i Kosovës

Sport

Frashëri tregon skuadrën e vetme pretendente për titull kampioni