Sport

Superliga sot vazhdon me përballjen e radhes

Dje janë zhvilluar tri ndeshje të javës së 12-të në Superligën e Kosovës në futboll të cilat sollën disa ndeshje jashtëzakonisht interesante dhe të forta, shkruan “Zeri.info”.

Drita e Prishtina luajtën baras 0:0, derisa Llapi e shkatërroi Trepçën ’89 duke e mposhtur me rezultat 5:0. Derbi drenicas ndërmjet Drenicës e Feronikelit i takoi Drenicës me rezultat 1:0.

Java e 12-të vazhdon me sfidën e dy skuadrave që objektiv kanë vetëm mbijetesën, Arbërisë e Besës. Takimi nis nga ora 13:30, derisa ndeshja Ballkani – Gjilani është shtyrë për më vonë.

Postime të ngjajshme
Sport

Kështu do të dukej këtë edicion tabela e Ligës Premier nëse VAR-i nuk do të përdorej

Sport

Mezani ndër emrat më të kërkuar të momentit, ja dy skuadrat që e duan me këmbëngulje

Sport

Nesër ndeshja e mbetur Drita – Llapi, ja kush do jetë refer

Sport

Publikohet fotografi e rrallë e Ibrahim Rugovës me Fadil Vokrrin në Turqi