Sport

Superliga rikthehet në fundjavë, Dukagjini njofton për atmosferën e mirë te futbollistët para ndeshjes me Prishtinën

Pas pushimit dy javor, Superliga rikthehet në fundjavë me duele interesante të xhiros së 14-të.

Dueli hapës i kësaj jave zhvillohet ndërmjet Prishtinës dhe Dukagjinit, të premten në “Fadil Vokrri”, shkruan Gazeta Olle.

Kryeqytetasit në ndeshjen e fundit barazuan ndaj Gjilanit, ndërsa klinasit vijnë pas fitores ndaj Feronikelit.

Skuadra e Dukagjinit ka zhvilluar sot seancën stërvitore, ku njoftojnë për një atmosferë të mirë te ekipi, para ndeshjes ndaj Prishtinës.

Postimi i Dukagjinit:

Stervitjet para ndeshjes ndaj Prishtinës! Atmosfera tek futbollistët dhe shtabi teknik është mjaftë e mirë para takimit të javës se 14-të, e që zhvillohet ditën e premte me fillim nga ora 13:00 ne stadiumin “Fadil Vokrri” ne Prishtinë.

Ndeshja e parë kampionale ndërmejet dy skuadrave ishte zhvilluar në xhiron e pestë, dhe kishte përfunduar me fitoren e Prishtinës 2-1 në udhëtim.

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme