Sport

Superliga LIVE: Shënohen dy gola të shpejtë në ndeshjën, Ballkani – Drenica

Elita e futbollit kosovar vazhdon këtë fundjavë më ndeshjet e xhiros së tetë.

Shumë duele interesante zhvillohen këtë javë, derisa sot në program janë dy sfida për tu zhvilluar.

Interesant pritet të jetë ndeshja në Suharekë, mes Ballkanit dhe Drenicës.

Suharekasit në këtë takim vijnë pas dy barazimeve radhazi dhe presin liderin e kampionatit, Drenicën.

Vendasit duan të rikthehen te fitoret, derisa kuqezinjtë nga Skenderaj duan të vazhdojnë me rezultate pozitive.

Sfidë shumë interesante do të zhvillohet edhe në stadiumin e qytetit në Malishevë.

Malisheva pas humbjes nga Drenica kërkon të rikthehet te rezultatet pozitive, por përballë ka Gjilanin që në këtë takim vije pas dy fitoreve radhazi.

BALLKANI 1 – 2 DRENICA / LIVE

61′ GOOOOOOOL: Astrit Thaqi realizon për Ballkanin, dramë e madhe tani në Suharekë.

54′ GOOOOOOOL: Kreshnik Uka dyfishon epërsinë e Drenicës, kësaj radhe nga penalltia.

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

25′ GOOOOOOL: Kreshnik Uka realizon super gol dhe kalon Drenicën në epërsi.

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Frashëri, Baftiu, Thaqi, As. Thaqi, Gashi, Gripshi, Krasniqi, Hoxha, Kuç, Jashanica, Solomon.

Drenica: Haxhijaj, Thaqi, Passamani, Qaqi, Jashari, Dervishaj, Lushtaku, Dos Santos, Avdulli, Uka, Zabergja.

MALISHEVA 0 – 0 GJILANI / LIVE

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Malisheva: Gashi, Kryeziu, Dumani, Stollçaku, Bruqi, Kacolli, Oliver, H. Hyseni, Vitija, Xhaka, Pefqeli.

Gjilani: Koliçi, Progni, Halili, Gomes, Torassa, Hajdari, Dabiqaj, Krasniqi, Useini, Musolli, Hoxha.

Postime të ngjajshme
Sport

U rrit në La Masia, rrëfehet Balliu: Ja pse u largova nga Barcelona

Sport

Carabao Cup kthehet me tri sfida, vëmendja në "Stamford Brigde"

Sport

Veprim i mirë nga Rashica, viziton Ambasadën e Kosovës në Britani të Madhe

Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf