Sport

Superliga LIVE: Rezultatet momentale, Ballkani – Drenica dhe Malisheva – Gjilani

Elita e futbollit kosovar vazhdon këtë fundjavë më ndeshjet e xhiros së tetë.

Shumë duele interesante zhvillohen këtë javë, derisa sot në program janë dy sfida për tu zhvilluar.

Interesant pritet të jetë ndeshja në Suharekë, mes Ballkanit dhe Drenicës.

Suharekasit në këtë takim vijnë pas dy barazimeve radhazi dhe presin liderin e kampionatit, Drenicën.

Vendasit duan të rikthehen te fitoret, derisa kuqezinjtë nga Skenderaj duan të vazhdojnë me rezultate pozitive.

Sfidë shumë interesante do të zhvillohet edhe në stadiumin e qytetit në Malishevë.

Malisheva pas humbjes nga Drenica kërkon të rikthehet te rezultatet pozitive, por përballë ka Gjilanin që në këtë takim vije pas dy fitoreve radhazi.

BALLKANI 0 – 1 DRENICA / LIVE

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

25′ GOOOOOOL: Kreshnik Uka realizon super gol dhe kalon Drenicën në epërsi.

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Frashëri, Baftiu, Thaqi, As. Thaqi, Gashi, Gripshi, Krasniqi, Hoxha, Kuç, Jashanica, Solomon.

Drenica: Haxhijaj, Thaqi, Passamani, Qaqi, Jashari, Dervishaj, Lushtaku, Dos Santos, Avdulli, Uka, Zabergja.

MALISHEVA 0 – 0 GJILANI / LIVE

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Malisheva: Gashi, Kryeziu, Dumani, Stollçaku, Bruqi, Kacolli, Oliver, H. Hyseni, Vitija, Xhaka, Pefqeli.

Gjilani: Koliçi, Progni, Halili, Gomes, Torassa, Hajdari, Dabiqaj, Krasniqi, Useini, Musolli, Hoxha.

Postime të ngjajshme
Sport

Obërtinca jep dorëheqje, Fushë Kosova emëron trajnerin e ri

Sport

Nga Muriqi, Rrahmani, Hysaj dhe Gjimshiti, zbulohen pagat e futbollistëve shqiptarë në Serie A

Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës