Sport

Superliga LIVE: Rezultatet momentale

Tri ndeshje interesante na presin ditën e sotme në kuadër të xhiros së 19-të, e para për edicionin pranveror në rangun më të lartë të garave në futbollin kosovar.

Derbi i kësaj xhiro do të zhvillohet në qytetin e Gjilanit, ku kampioni në fuqi i Kosovës, Drita do të jetë nikoqir i Llapit.

Ndjekësi i parë i Dritës, Ballkani do të ketë punë më të lehtë, pasi do të luaj në udhëtim te Besa e Pejës, në takimin që do ta gjykojë Genc Nuza.

Ndeshje shumë interesante do të zhvillohet edhe në kryeqytet, ku Prishtina është nikoqire e Drenicës.

Gazeta Olle do të ju mbajë të informuar me rezultatin e ndeshjeve në kohë reale.

Drita – Llapi 0-0

– Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Drita: Rexhepi, Brdaroski, Limani, Gërbeshi, Arago, B. Shabani, Fazliu, Namani, Ajzeraj, Xh. Shabani, Rexha.

Llapi: Coric, Peposhi, Shabani, Prenci, Emini, Zeqiri, Hoti, Zhdrella, Veliu, Selmani, Sadriu.

Prishtina – Drenica 0-0

13′ GOOOOL. Alban Shillova shënon me kokë për ta kaluar Prishtinën në epërsi 1-0.

– Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Haxho, Krasniqi, Muça, Bekteshi, Mici, Boshnjaku, Zyba, E.Krasniqi, Abazi, Shillova, Kryeziu.

Drenica:

Besa – Ballkani 0-0

– Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare

Besa:

Ballkani: Haxhihamza, Thaqi, Potoku, Berisha, Prekazi, Jashanica, Kuc, Baftiu, E.Krasniqi, Hoxha, Gripshi.

Postime të ngjajshme
Sport

“Ferizaj ka mbetur në mëshirën e Zotit dhe shumë afër shuarjës”

Sport

Sopi i kundërpërgjigjet fuqishëm Abedin Zekës, sqaron situatën e Traores

Sport

Agim Sopi transferon edhe një ish lojtar të Trepçës ’89 në Suedi, flet presidenti Abedin Zeka

Sport

Munishi i emocionuar nga Suharekasit