Sport

Superliga LIVE: Prishtina – Gjilani, Ulpiana – Drenica

Pas tri ndeshjeve të ditës së djeshme, në program janë edhe dy të tjera gjatë ditës së sotme.

Prishtina – Gjilani dhe Ulpiana – Drenica pritet të jenë dy takime shumë interesante.

Në stadiumin “Fadil Vokrri”, skuadra nga kryeqyteti do të kërkojë fitoren e parë në këtë edicion pas startit të keq, me dy humbje dhe një barazim.

Në anën tjetër, Gjilani kërkon të kthehet po ashtu tek fitorja pas barazimit me Dukagjinin.

Drenica synon që të vazhdojë me formën pozitive në këtë kampionat, atje ku me një fitore të mundshme do të kalojë në vendin e parë.

Megjithatë, nuk do të jetë aspak e lehtë ndaj një kundërshtari siç është skuadra e Ulpianës.

Superliga Live:

Prishtina – Gjilani 16:00

Formacionet zyrtare:

Prishtina:Halimi, Krasniqi,Vangjeli, Mici, Atanda, Shabani, Boshnjaku, Krasniqi, Avdyli, Hoti, Kryeziu. Kryetrajner: Zekirija Ramadani.

Gjilani: Koliçi, Sorsa, Halili, Prekazi, Hoxha, Progni, Hajdari, Dabiqaj, Krasniqi, Useini, Musolli.

Gjyqtarët: Dardan Çaka, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa, Selim Isufi, Erdal Zasella (VAR)

Stadiumi: “Fadil Vokrri”, Prishtinë

ULPIANA – DRENICA 16:00

Formacionet zyrtare:

Drenica:

Ulpiana:

Gjyqtarët: Mentor Ajeti, Arbnor Bullatovci, Altin Zhegrova, Burim Jahmurataj, Gramos Shala (VAR).

Stadiumi i qytetit në Suharekë

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit