Sport

SUPERLIGA LIVE: Përfundojnë me këto rezultate takimet e sotme

Java e 19-të në Superligën e Kosovës në futboll mbyllet ditën e hënë (sot) me dy ndeshje në program, shkruan “Zeri.info”.

Vëmendja do të jetë në stadiumin “Rexhep Rexhepi” aty ku Feronikeli e mirëpret skuadrën e Gjilanit. “Industrialistët” duan t’ia vazhdojnë krizën “kuqebardhëve” që pësuan humbje shokuese në Kupë nga Istogu (2:0) javën e kaluar.

Gjilani në anën tjetër ka objektiv pikët maksimale pasi në rast të ndonjë opsioni tjetër mbetet shumë larg rivalëve për kreun e tabelës.

Takimi tjetër zhvillohet në “Riza Lushta” të Mitrovicës ku Trepça ’89 i bën nikoqirin Arbërisë së Dobrajës së Madhe të Lipjanit. “Minatorët” duan t’i ndalin pikët e plota që të pozicionohen sa më lartë në tabelë dhe t’i shmangen vendeve që e largojnë nga elita.

Të njëjtin synim kanë edhe “Stuhia e Kuqe” e cila nën drejtimin e Arbnor Morinës udhëton për pikë.

“Zeri.info” do t’iu mbajë të informuar për çdo ndryshim rezultati në dy takimet.

Feronikeli 1-1 Gjilani

81′ Hoti futet mirë në zonë, por gabon në harkim

68′ Mendurim Hoti ndëshkohet me karton të verdhë

66′ Iniciativ e Feronikelit, Milinkoviq gjuan me kokë, topi shkon mbi kokë

56′ Feronikeli hidhet në sulm, Koliçi shpëton Gjilanin pas rastit të mirë nga Maliqi

51′ GOOOL! Gjilani gjen golin e barazimit, shënon mesfushori Useini

46′ Busiq lëshon rast të mirë për ta barazuar rezultatin

45′ Fillon pjesa e dytë

40+1′ Mbyllet pjesa e parë

38′ Gjilani arrin ta gjejë rrugën e golit, por anulohet për shkak të pozitës jashtë lojës

33′ Hoxha i vendasve harkon mirë, por askush nga bashkëlojtarët nuk i përgjigjet

28′ Ardit Hila i mysafirëve gjuan nga larg, e lehtë për Avdylin e Feronikelit

20′ GOOL! Feronikeli shënon golin e epërsisë kundër Gjilani, Adem Maliqi ka realizuar

16′ Nikaq gjendet mirë në zonë, por nuk arriti të godas topin, mbetet 0:0 në Drenas

11′ Lojë e kujdesshme, kryesisht në mesfushë

02′ Gjilani e nis takimin furishëm, Progni lëshon rast të artë përballë me portën

01′ Nis takimi në “Rexhep Rexhepi”

Formacionet zyrtare:

Feronikeli: Avdyli, Dabiqaj, Hoti, Malaj, Da Silva, Maliqi, Balde, Hoxha, Bojku, Milinkovic, Kojaseviq. Kryetrajner: Klodian Duro

Gjilani: Koliçi, Rapa, Fustar, Veliu, Sorsa, Hila, Useini, Musolli, Hajdari, Progni, Nikac. Kryetrajner: Bylbyl Sokoli

Gjyqtarë: Dardan Caka, Fatlum Berisha, Elvis Bicaj, Vigan Ibërdemaj

Trepça ’89 1-1 Arbëria

68′ GOOOL! Trepça ’89 barazon rezultatin kundër Arbërisë

58′ Kaçiu heroi i mysafirve deri më tani, shpëton skuadrën pas dy tentimeve nga Darwish

50′ Dominim i vendasve

49′ Goditje e fuqishme nga Muja, pret Kaçiu, mban skuadrën e tij në avantazh

45′ Nis pjesa e dytë

40+3′ Përfundon pjesa e parë

40′ Mbrojtje e ngjeshur e Arbërisë, Trepça ’89 ende pa realizuar golin e barazimit

25′ Mbrojtësi Berisha i vendasve gjendet mirë, gjuan me kokë por shkon jashtë

20′ Trepça ’89 po dominon pas golit të Arbërisë

13′ “Minatorët” në kërkim të golit të barazimit

04′ GOOL! Arbëria kalon në avantazh, shënon Hoti

01′ Nis takimi në Mitrovicë

Formacionet zyrtare:

Trepça ’89: Hyseni, Pllana, Berisha, Nimani, Muja, Darwish, Rrahmani, Muja, Jashari, Shala, Mashau. Kryetrajner: Shpëtim Idrizi

Arbëria: Kaçiu, Arrabal, Zabërgja, Bahtiri, Avdulli, Lika, Hoti, Kryeziu, Bruqi, Beqiri, Lekaj. Kryetrajner: Arbnor Morina

Gjyqtarë: Mervan Bejtullahu, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa, Bardh Ajeti

Postime të ngjajshme
Sport

Llapi thumbon Ballkanin para përballjes në kampionat

Sport

Luhet në tri ditë të ndryshme, orari i xhiros së 22-të në Superligë

Sport

Munishi tregon se pse Prishtina e mposhti Dritën

Sport

Shorti i Europa League, kur dhe ku do të mbahet