Sport

SUPERLIGA LIVE: Mbyllet pjesa e parë në Podujevë

Sot (e diel) zhvillohen dy ndeshjet e fundit në kuadër të javës së 20-të në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Zeri.info.

Të dy ndeshjet vlerësohen si derbi dhe pritet të jenë mjaft interesante.

Nga ora 13:00 në ‘Zahir Pajaziti’ të Podujevës do të takohen Llapi dhe Gjilani.

Kurse, nga ora 13:30 në stadiumin e qytetit në Suharekë takohen Ballkani dhe Feronikeli.

Zeri.info do t’iu mbajë të informuar për çdo gjë rreth këtyre dy ndeshjeve.

Llapi – Gjilani 1-0

45′ Përfundon pjesa e parë me epërsinë minimale të vendasve

34′ Useini gjuan pranë portës.

32′ Koliçi pret dy goditje të Veliut.

22′ Zhdrella gjuan, por goditja e tij ndalet nga traversa.

8′ Hila tenton nga distanca, por goditja e tij shkon mbi portë.

3′ Llapi kalon në epërsi, Elvis Prençi shënon në minutën e tretë.

1’ Nis takimi.

Formacionet zyrtare:

Llapi: Llapi: Coric, Prençi, Shabani, Emini, Peposhi, Hoti, Ramadani, Zhdrella, Sadriu, Veliu, Gardasevic.

Gjilani: Koliçi, Kastrati, Fustar, Sorsa, Veliu, Hila, Useini, Musolli, Kelmendi, Qyrbja, Progni.

Ballkani – Feronikeli 0-0

14′ Kapiteni Berisha gjuan nga distanca, goditja e tij shkon shumë afër portës

4′ Vendasit rrezikojnë të parët, Gripshi gjuan me kokë pranë portës.

1′ Takimi nis me një minutë heshtje në nderim të Musli Lipovecit, ish-futbollistit të Ballkanit që vdiq dje.

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Luljanovic, Thaqi, Jashanica, Prekazi, Berisha, Potoku, Kuç, Baftiu, Gripshi, Hoxha, Daku.

Feronikeli: Avdyli, Hoxha, Thaqi, Mala, Princ, Pllana, Dabiqaj, Kojasevic, Carioca, Hoti, Maliqi.

Postime të ngjajshme
Sport

Zekirija Ramadani e ndez “puron” dhe reagon në rrjetet sociale pas fitores së radhës ndaj Dritës

Sport

UEFA ia uron ditëlindjen Zenelit me një video nga het-triku ndaj Azerbejxhanit

Sport

Dhjetë transferimet më të shtrenjta ta dala nga Shqipëria: Skënderbeu ‘mbret’, Tirana ka mbetur prapa

Sport

Dy ndeshje interesante në Superligë, vëmendja në Drenicë