Sport

SUPERLIGA LIVE: Llapi – Prishtina & Trepça ’89 – Besa

Pas dy ndeshjeve të djeshme, sot xhiroja e 14 e elitës së futbollit kosovar vazhdon me dy sfida tjera.

Kryendeshja do të luhet në “Zahir Pajaziti” ndërmjet Llapit dhe Prishtinës, përcjellë Gazeta Olle.

Kësaj radhe derbi rajonal gjenë skuadrat në pozita diametralisht të kundërta, Llapi duke munduar t’i ikë fundit të tabelës, ndërsa Prishtina duke tentuar t’i afrohet fillimit të saj, sidomos pas gabimeve të Dritës dhe Gjilanit.

Takimi tjetër i ditës luhet në Mitrovicë, ku Trepça ’89 është nikoqire e Besës.

Në Podujevë gjyqtar kryesor është Dardan Caka, ndërsa në “Riza Lushta”, Ilir Mehmeti.

 

LIVE: Llapi – Prishtina

Formacionet zyrtare:

Llapi: Hoffman/ Emini, Prençi, Idrizi, Maliqi, Shabani, Ar.Ramadani, Zhdrella, Veliu, Selmani, Januzi

Prishtina: Haxho/ B.Krasniqi, Dellova, Bekteshi, Mici, Boshnjaku, Lilaj, E.Krasniqi, Abazi, Mankenda, Kryeziu

 

LIVE: Trepça ’89 – Besa

Formacionet zyrtare:

Trepça ’89: Prince/ Kaçar, Okonkwo, Berisha, Ard.Muja, Jashari, Nimani, Darwish, Avdyli, Shala, Arb.Muja

Besa:

Postime të ngjajshme
Sport

Arsenali në bisedime me super talentin e gjigantit spanjoll

Sport

Futbollisti i Feronikelit rikthehet pas shtatë muajve në fushën e blertë!

Sport

Gjilani cakton një miqësore, luan kundër kësaj skuadre

Sport

Madhështore: Rivaliteti anash doktori i Gjilanit uron atë të Dritës për ditëlindje