Sport

SUPERLIGA LIVE: Llapi – Arbëria, Drita – Drenica & Besa – Feronikeli

Nga mesjava në fundjavë, Superliga nuk ndalet! Elita e futbollit kosovar shënon sot hapjen e xhiros së tetë, që do të sjellë disa ballafaqime interesante.

Pas humbjes së parë sezonale që e pësoi te Ballkani, Drita sot rikthehet në shtëpi për t’u ndeshur me Drenicën, përcjellë Gazeta Olle.

Skuadra e vetme që nuk e ka shijuar ende fitoren këtë edicion, Llapi, do të luajë në “Zahir Pajaziti” ndaj befasisë së këtij kampionati, Arbërisë.

Ndeshja tjetër që zhvillohet sot është ajo ndërmjet Besës dhe Feronikelit në Brestovik.

Më poshtë kronologjikisht dhe në kohë reale të gjitha takimet:

LIVE: Llapi – Arbëria

Formacionet zyrtare:

Llapi: Hoffman/ Idrizi, Prençi, Zhdrella, Emini, Veliu, Ar.Ramadani, Al.Ramadani, Selmani, Peposhi, Januzi

Arbëria: Kaçiu/ Arrabal, Hasanaj, Hyseni, Zabërgja, Avdulli, Hasan, Kryeziu, Beqiri, Pira, Kashtanjeva

LIVE: Drita – Drenica

Formacionet zyrtare:

Drita: Maloku/ Jamal, Limani, Cuculi, Namani, Xh.Shabani, Rexhea, B.Shabani, Fazliu, Brdarovski, Alidema

Drenica: Ymeri/ Zeqaj, Thaqi, Tahiri, Dervishaj, Elshani, Bejta, Lushtaku, Miftaraj, Murati, Jashari

LIVE: Besa – Feronikeli

Formacionet zyrtare:

Besa:

Feronikeli: Avdyli/ Kuka, Mala, Hoxha, Lladrovci, Dabiqaj, Thaqi, Miliçkoviç, Greca, Maliqi, Qorri

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-futbollisti i Dritës triumfon në Kupën e Lituanisë, thotë se është koha për një aventurë të re

Sport

Trajneri shqiptar harron Koronavirusin, rikthehet në stërvitje me skuadrën e tij

Sport

Rrëfimi special i shqiptarit: Si u futa në suitën e Maradonës, vinte në Tiranë për 100 mijë euro

Sport

Batatina mbështet delegimin e gjyqtarëve të rinj në Superligë