Sport

SUPERLIGA LIVE: Ky është rezultati momental në ndeshjën Arbëria – Prishtina

Java e 20-të në elitën e futbollit kosovar do të startojë ditën e sotme.

Ndeshja e vetme në program është ajo mes Arbërisë dhe Prishtinës, që do të zhvillohet në qytetin e Ferizajt.

Dy skuadrat kanë synime krejtësisht të kundërta, pasi debutuesit e Arbërisë kërkojnë të mbetën në elitën e futbollit kosovar, derisa Prishtina synon të rikthehet te titulli pas shtatë viteve mungesë.

Ndeshjen e fundit Arbëria ka barazuar në udhëtim te Trepça ’89, derisa Prishtina mori fitore 3-1 ndaj Drenicës në stadiumin Fadil Vokrri.

 

LIVE: Arbëria 0-3 Prishtina

72′ Arbëria po provon ta gjejë golin e nderit, Bruqi provoi… por mbi portë

70′ Shillova zverdhet pas një ndërhyrje në lojtarët kundërshtar

68′ Kashtanjeva inkuadrohet tek Arbëria, Prapashtica tek Prishtina

65′ Vjen kartoni i parë i verdhë në këtë duel, ndëshkohet Besnik Krasniqi i kryeqytetasëve.

63′ Shillova driblon bukur dhe godet, topi shkon mbi portë

61′ Muça dhe Bardhoku futen në lojë tek mysafirët, jashtë dalin Bekteshi dhe E.Krasniqi

59′ Arbnor Morina kryen zëvendësimin e radhës, Anes Hot futet në vend të Marclei Santos

56′ Tjetër rast për Arbërinë, Bahtiri gjuan jashtë

54′ Lekaj godet nga brenda zonës, pret lehtë Nika

52′ Endrit Krasniqi provon goditjen, topi shkon mbi portë

46′ Arbëria me dy zëvendësime për pjesën e dytë: Aldovic dhe Hyseni futen në lojë, jashtë dalin Beqiri dhe Zabërgja

45′ Fillon pjesa e dytë e takimit në Ferizaj

45′ Nuk ka shtesë, përfundon pjesa e parë

44′ Prishtina me aksion të tejzgjatur, por nuk ka goditje pasi topi largohet nga mbrojtja vendasëve.

37′ GOOOL! Prishtina shënon përsëri, 0-3. Leutrim Kryeziu shënon pas disa goditjeve të tij në minutat e fundit.

30′ Shillova godet, e pret lehtë Kaqiu

29′ Kryeziu provon goditjen, topi shkon jashtë portës së Kaqiut

25′ Pas realizimit të dy golave, Prishtina po e menagjon me sukses këtë takim

21′ GOOOL! Prishtina realizon për 0-2, përsëri Leonit Abazi shënon pas asistimit të Shillovës.

17′ Almir Kryeziu e qon topin në rrjetë pas një goditje të lirë, por fatkeqësisht ishte rrjeta e jashtme, rezultati mbetet 0-1.

13′ Marclei Santos godet nga brenda zonës, topi shkon ngjitur me shtyllën e portierit Nika.

09′ GOOOOL! Prishtina realizon me anë të Leonit Abazit, supergoditje e tij.

07′ Besnik Krasniqi harkon në zonë, Endrit Krasniqi godet… por largohet rreziku nga mbrojtja vendase.

04′ Arbëria po e dominon ndeshjen në këto minuta të para, megjithatë nuk ka ndonjë rast konkret

01′ Ka filluar ndeshja në Ferizaj

Formacionet zyrtare:

Arbëria: Kaçiu/ Beqiri, Lekaj, Arrabal, Avdulli, Bruqi, Bahtiri, Zabërgja, Lika, Kryeziu, Santos.

Prishtina: Nika/ B.Krasniqi, Dellova, Bekteshi, Mici, Boshnjaku, Zyba, E.Krasniqi, Abazi, Shillova, Kryeziu.

Postime të ngjajshme
Sport

Zekirija Ramadani e ndez “puron” dhe reagon në rrjetet sociale pas fitores së radhës ndaj Dritës

Sport

UEFA ia uron ditëlindjen Zenelit me një video nga het-triku ndaj Azerbejxhanit

Sport

Dhjetë transferimet më të shtrenjta ta dala nga Shqipëria: Skënderbeu ‘mbret’, Tirana ka mbetur prapa

Sport

Dy ndeshje interesante në Superligë, vëmendja në Drenicë