Sport

Superliga LIVE: Këto janë rezultatet momentale

Java e katërt në elitën e futbollit kosovar do të startojë sot me tri ndeshje në program.

Padyshim që kryendeshja e kësaj xhiro do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan, ku përballen dy pretendentët për titull, Drita dhe Ballkani.

Interesant pritet të jetë edhe përballja në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë, ku Llapi është nikoqir i Malishevës.

E takimi tjetër i ditës së sotme zhvillohet në Drenas ndërmjet Feronikelit dhe Dukagjinit.

Gazeta Olle do të ju mbajë të informuar për më të rejat nga tri ndeshjet e ditës së sotme.

SUPERLIGA Live:

DRITA 0 – 0 BALLKANI / LIVE

Përfundon pjesa e parë.

Starton ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Drita: Maloku, Limani, Balde, Cuculi, Blakqori, Broja, Jashari, Vucaj, Ajzeraj, Muja, Simonovski. Kryetrajneri: Ardian Nuhiu

Ballkani: Frasheri, Thaqi, Potoku, As.Thaqi, Hoxha, Gashi, Kuc, Korenica, Baftiu, Krasniqi, Zeka. Kryetrajneri: Bekim Isufi

Gjyqtarët: Alban Shala, Fatlum Berisha, Bujar Selimaj, Ilir Mehmeti, Lirim Jashari (VAR)

LLAPI 0 – 0 MALISHEVA / LIVE

Përfundon pjesa e parë.

Starton ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Llapi: Coric, Idrizi, Prenci, Veliu, Emini, Ramadani, Shillova, Shabani, Rivera, Neto, Alidema. Kryetrajneri: Andi Kulli

Malisheva: Gashi, Kryeziu, Dumani, Stullcaku, Bruqi, M.Hyseni, Pira, H.Hyseni, Vitija, Xhaka, Pefqeli. Kryetrajneri: Arsim Thaqi

Gjyqtarët: Genc Nuza, Drilon Rexhepi, Bashkim Hyseni, Isak Ceroviku, Valbon Hoxha (VAR)

FERONIKELI 1 – 0 DUKAGJINI / LIVE

Përfundon pjesa e parë.

04′ GOOOOL: Ardi Qorri (Fer) realizon për ta kaluar Feronikelin në epërsi.

– Starton ndeshja!

Formacionet zyrtare:

Feronikeli: Smakiqi, Lladrovci, Pllana, Shala, Shabani, Elshani, Bejta, Ahmeti, Maliqi, Gashi, Qorri. Kryetrajneri: Faruk Elshani

Dukagjini: Haxhihamza, Merlaku, Shala, Kuci, Basriu, Ahmeti, Mulaj, Januzi, Da Silva, Dallku, Shabani. Kryetrajneri: Armend Dallku

Gjyqtarët: Shpëtim Murtezi, Zgjim Rrahimi, Faton Jakupi, Eridon Podvorica, Mervan Bejtullahu (VAR)

Postime të ngjajshme
Sport

Real Madridi pa pesë futbollistë të rëndësishëm ndaj Valencias

Sport

Drenica, liderja e re e Superligës: Tahir Lushtaku synon daljen në garat evropiane me skuadrën nga Skënderaj

Sport

Eksperti britanik inspektoi fushën e stadiumit “Fadil Vokrri”

Sport

Tetë pjesëmarrës nga Kosova do të vijojnë kursin evropian për administratorë sporti