Sport

Superliga LIVE: Këto janë rezultatet momentale

Xhiroja e 13-të, apo e njohur ndryshe sikurse “xhiroja e derbive” do të hapet sot me tri super takime.

Vëmendja kryesore do të jetë në Suharekë, atje edhe ku do të zhvillohet sfida mes liderëve të tabelës Ballkanit dhe Dritës.

Ndeshja e parë me tyre këtë kampionat ishte mbyllur pa gola.

Në anën tjetër, takim shumë interesant pritet të jetë edhe ai mes Malishevës dhe Llapit, ku do të zhvillohet në stadiumin “Liman Gegaj”.

Nxehtë do të jetë edhe në takimin mes Drenicës dhe Ulpianës.

Të gjitha këto takime do të startojnë në ora 13:00.

BALLKANI 0 – 0 DRITA / LIVE

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Frashëri, Ar.Thaqi, Hoxha, Jashanica, As.Thaqi, Kuc, Gashi, Gripshi, Korenica, Krasniqi, Solomon

Drita: Maloku, Islami, Limani, Cuculi, Blakcori, Namani, Broja, Vucaj, Fazliu, Ajzeraj, Simonovski.

Gjyqtarët: Genc Nuza, Fatlum Berisha, Granit Hyseni, Ilir Mehmeti, Lirim Jashari (VAR).

Stadiumi i qytetit në Suharekë

MALISHEVA 0 – 0 LLAPI / LIVE

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Malisheva: Gashi, Kryeziu, Hoti, Dumani, Stullçaku, Bruqi, Olivier, Pira, H. Hyseni, Vitija, Pefqeli. Kryetrajner: Arsim Thaqi

Llapi: Avdyli, Idrizi, Prençi, Jashari, Veliu, Ramadani, Selmani, Shillova, Shabani, Pepishi, Davalos. Kryetrajner: Tahir Batatina

Gjyqtarët: Shpëtim Murtezi, Fatlum Jashari, Hekuran Osmani, Erdall Zasella, Burim Jahmurati (VAR).

Stadiumi: ‘Liman Gegaj”, Malishevë

DRENICA 0 – 0 ULPIANA / LIVE

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Drenica: Kaloshi, Thaqi, Passamani, Qaqi, Jashari, Mëziu, Abazi, Lushtaku, Dos Santos, Veliqi, Zabergja.

Ulpiana: Ajeti, Santos, Rapuca, Makolli, Shala, Qerimi, Mustafa, Rezi, Gonçalves, Shkalla, Selimi.

Gjyqtarët: Besfort Kasumi, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa, Mentor Ajeti, Vigan Ibërdemaj (VAR).

Stadiumi: ‘Bajram Aliu’, Skenderaj

Related posts
Sport

Eskalon debati mes Xhevdet Pozharit e Shpëtim Deskut: ‘Me pas qenë te unë ishim nda ndryshe’

Sport

ARMANDO BROJA i pandalshëm: Sulmuesi shqiptar shënon gol të bukur në Premierligë

Sport

Vlera e Benzema, ja sa fiton francezi

Sport

Sulmuesi i Kosovës thyen rekord, për 22 minuta shënon tre gola

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *