Sport

SUPERLIGA LIVE: Feronikeli – Gjilani dhe Trepça ’89 – Arbëria

Java e 19-të në Superligën e Kosovës në futboll mbyllet ditën e hënë (sot) me dy ndeshje në program, shkruan “Zeri.info”.

Vëmendja do të jetë në stadiumin “Rexhep Rexhepi” aty ku Feronikeli e mirëpret skuadrën e Gjilanit. “Industrialistët” duan t’ia vazhdojnë krizën “kuqebardhëve” që pësuan humbje shokuese në Kupë nga Istogu (2:0) javën e kaluar.

Gjilani në anën tjetër ka objektiv pikët maksimale pasi në rast të ndonjë opsioni tjetër mbetet shumë larg rivalëve për kreun e tabelës.

Takimi tjetër zhvillohet në “Riza Lushta” të Mitrovicës ku Trepça ’89 i bën nikoqirin Arbërisë së Dobrajës së Madhe të Lipjanit. “Minatorët” duan t’i ndalin pikët e plota që të pozicionohen sa më lartë në tabelë dhe t’i shmangen vendeve që e largojnë nga elita.

Të njëjtin synim kanë edhe “Stuhia e Kuqe” e cila nën drejtimin e Arbnor Morinës udhëton për pikë.

“Zeri.info” do t’iu mbajë të informuar për çdo ndryshim rezultati në dy takimet.

Feronikeli – Gjilani

Formacionet zyrtare:

Feronikeli: Pas pak

Gjilani: Koliçi, Rapa, Fustar, Veliu, Sorsa, Hila, Useini, Musolli, Hajdari, Progni, Nikac. Kryetrajner: Bylbyl Sokoli

Gjyqtarë: Dardan Caka, Fatlum Berisha, Elvis Bicaj, Vigan Ibërdemaj

Trepça ’89 – Arbëria

Formacionet zyrtare:

Trepça ’89: Pas pak

Arbëria: Pas pak

Gjyqtarë: Mervan Bejtullahu, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa, Bardh Ajeti

Postime të ngjajshme
Sport

Krasniqi flet për golat e tij me Prishtinën: Shpresoj të vazhdojë në këtë mënyrë

Sport

Barcelona vazhdon shkëlqimin, fitore komode në udhëtim te Osasuna

Sport

Juventusi fiton ndaj Lazios

Sport

Selmani reagon pas rastit të dyshimtë në ndeshje ndaj Prishtinës