Sport

Superliga Live: Feronikeli – Arbëria

Superliga nuk pushon, teksa sot do të nisë edhe java e 31-të me një ndeshje interesante.

Në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, me fillim nga ora 15:00, do të përballen Feronikeli dhe Arbëria.

Të dy skuadra fillimin e kishin të mbarë në këtë sezon, por tani kanë një objektiv të ngjashëm, pasi kërkojnë mbetjen në Superligë.

Si industrialistët ashtu edhe dobrajasit në këtë duel kërkojnë opsionin fitore, ndryshe çdo rezultat tjetër do të rrezikonte seriozisht rënien nga elita.

Feronikeli – Arbëria 15:00

Formacionet zyrtare:

Feronikeli: Smakiqi (GK); Loshi, Dabiqaj, Lladrovci, Thaqi, Hoti, Malaj, Bojku, Da Silva, Simonovski, Hoxha.

Arbëria: Kaçiu (GK); Arrabal, Zabërgja, Bahtiri, Marclei Santos, Avdulli, Kryeziu, Ibrahimi, Bruqi, Pira, Lekaj.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s