Sport

SUPERLIGA LIVE: Feronikeli – Arbëria, Gjilani – Drenica & Besa – Drita

Futbolli vendor rikthehet sot pas pauzës së ndeshjeve ndërkombëtare. Superliga sjellë tri ndeshje interesante në Pejë, Gjilan e Drenas, ku secila prej skuadrave kërkon pikët e rëndësishme të fazës së dytë kampionale.

Kampioni aktual, Drita, kërkon t’iu kthehet fitoreve pas barazimit me Prishtinën, derisa sot ka përballë Besën në Brestovik të Pejës, përcjellë Gazeta Olle.

Punë më të vështirë pritet të ketë Gjilani, që është nikoqir i një prej ekipeve me formën më të mirë në Superligë në xhirot e fundit, Drenicës.

Dueli tjetër zhvillohet mes Feronikelit e Arbërisë, ku vendësit duan fitoren e “qetësisë” pas kaosit të krijuar në klub.

Ndeshjet fillojnë nga ora 13:00 dhe rrjedhën e tyre kronologjike, minutë pas minuti mund t’i ndiçni më poshtë:

LIVE: Feronikeli – Arbëria

Formacionet zyrtare:

Feronikeli: Smakiqi/ Dabiqaj, Lladrovci, Bojku, Da Silva, Maliqi, Shala, Balde, Pllana, Hoxha, Simonovski

Arbëria: Kaçiu/ Arrabal, Bahtiri, Zabergja, Avdulli, Kryeziu, Ibrahimi, Bruqi, Bilalli, Pira, Kashtanjeva

LIVE: Gjilani – Drenica

Formacionet zyrtare:

Gjilani: Koliçi/ Frashëri, Fustar, Veliu, Jackson, Aziz Keita, Useini, Hila, Progni, Çyrbja, Nikaç

Drenica: Ymeri/ Lushtaku, Zeqo, Miftaraj, Dumani, A.Mustafa, Dushi, Elshani, Kerim, Zabërgja, Murati.

LIVE: Besa – Drita

Formacionet zyrtare:

Besa:

Drita: Rexhepi/ Brdarovski, Limani, Gërbeshi, Arago, B.Shabani, Ahmeti, Fazliu, Xh.Shabani, Ajzeraj, Haxhimusa

Postime të ngjajshme
Sport

Superliga: Ja cili referë është deleguar në më së shumti ndeshje

Sport

Ballkani po kryeson, por ja kush ishte lidere e Superligës pas xhiros së 15-të në sezonin e kaluar

Sport

14 referë në ndeshjet e Superligës këtë sezon, ja cili është deleguar në më së shumti ndeshje

Sport

Kjo ishte premia që futbollistët e Dritës morën pas fitores ndaj Gjilanit