Sport

SUPERLIGA LIVE: Drita – Prishtina, Drenica – Feronikeli & Llapi – Trepça ’89

Pas shtyrjes së ndeshjeve të fundjavës për shkak të masave të reja për pandeminë Covid-19, xhiroja e 12 e Ipko Superligës hapet sot me tri ndeshje.

Vëmendja do të jetë në Gjilan ku ballafaqohen dy pretendentët për titullin kampion, Drita dhe Prishtina, përcjellë Gazeta Olle.

Ndeshje tjetër interesante luhet në “Bajram Aliu”, ku takohen dy rivalët rajonal, Drenica dhe Feronikeli.

Në anën tjetër, skuadra që ka zhgënjyer thellësisht në fazën e parë, Llapi, është nikoqir i Trepçës ’89.

Gjyqtar kryesor në Gjilan do të jetë Selim Isufi, takimin në Skenderaj e drejton Besfort Kasumi, ndërsa atë në Podujevë, Mervan Bejtullahu.

Të gjitha ndeshjet fillojnë prej orës 13:30, teksa mund t’i ndiçni kronologjikisht më poshtë.

LIVE: Drita – Prishtina

Formacionet zyrtare:

Drita: Maloku/ Brarovski, Limani, Cuculi, Blakqori, Vucaj, Namani, Xh.Shabani, Fazliu, Ajzeraj, Rexha

Prishtina: Haxho/ B.Krasniqi, Dellova, Bekteshi, Mici, Boshnjaku, Zyba, E.Krasniqi, Abazi, Mankenda, John

LIVE: Drenica – Feronikeli

Formacionet zyrtare:

Drenica: Ymeri/ Dushi, Zeqaj, Elshani, Hamiti, Dumani, Bejta, Lushtaku, Miftaraj, Zabergja, Mëziu

Feronikeli: Avdyli/ Prince, Thaqi, Lladrovci, Malaj, Carioca, Pllana, Hoxha, Miliçkoviç, Maliqi, Hoti

LIVE: Llapi – Trepça ’89

Formacionet zyrtare:

Llapi: Hoffman/ Peposhi, Prençi, Emini, Maliqi, Shabani, Al.Ramadani, Hoti, Begolli, Sadriu, Hyseni

Trepça ’89: Hyseni/ Namani, Arb.Muja, Rrahmani, Dedia, Ard.Muja, Nebihu, Ademi, M.Avdyli, L.Avdyli, Sie

Postime të ngjajshme
Sport

Zyrtare: Finalja e kompeticionit të madh evropian do të zhvillohet në 'Air Albania'

Sport

Pele shkruan postim zemërthyes një javë pas vdekjes së Maradonës

Sport

Kundërshtarët jo se jo, por as në stërvitje nuk po mundin ta ndalin Almir Kryeziun

Sport

Këto janë gjyqtarët të cilët do ta ndajnë drejtësinë në xhiron e 16-të