Sport

Superliga live: Drita – Llapi, FC Prishtina – Drenica dhe Besa – Ballkani

Stinori pranveror në Superligën e Kosovës do të rikthehet në mesditën e sotme me tri ndeshje tejet interesante.

Padyshim, ndeshja më interesante sot do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan, raporton “Zeri.info”.

Kampionia në fuqi e Kosovës, Drita do të jetë nikoqire e Llapit të Tahir Batatinës.

Ndërkaq, nënkampioni vjeshtor, Ballkani përballet me Besën e Pejës në “Tahir Vokshi”, duke kërkuar një fillim të mbarë në kampionat.

Dhe për fund, FC Prishtina dhe Drenica do të jetë dueli i tretë i ditës së sotme në Superligën e Kosovës.

Tri ndeshjet në fjalë janë të vlefshme për javën e 19-të në Superligë dhe luhen nga ora 13:00.

Drita – Llapi 13:00

Formacionet zyrtare

Drita: Rexhepi, Brdarovski, Limani, Gërbeshi, Arago, B.Shabani, Fazliu, Namani, Xh.Shabani, Ajzeraj, Rexha. Trajner: Ardian Nuhiu.

Llapi: Coriq, Peposhi, Shabani, Prençi, Emini, Zeqiri, Hoti, Zhdrella, Veliu, Selmani, Sadriu. Trajner: Tahir Batatina.

Stadiumi: I qytetit, Gjilan

FC Prishtina – Drenica 13:00

FC Prishtina: Haxho, B.Krasniqi, Muça, Bekteshi, Mici, Boshnjaku, Zyba, E.Krasniqi, Abazi, Shillova, Kryeziu. Trajner: Zekirija Ramadani.

Drenica: Ymeri, Gjoni, Qaqi, Bejta, Dumani, Ramadani, Rapo, Denisson, Cikani, Zabërgja, Mustafa. Trajner: Bledar Devolli.

Stadiumi: “Fadil Vokrri”, Prishtinë.

Besa – Ballkani 13:00

Besa: Pas pak…

Ballkani: Haxhihamza, Thaqi, Potoku, Berisha, Hoxha, Gripshi, E.Krasniqi, Kuq, Prekazi, Jashanica, Baftiu. Trajner: Bledi Shkëmbi.

Stadiumi: “Tahir Vokshi”, Pejë

Postime të ngjajshme
Sport

Pas formës së dobët, Liverpool merr vendim për të ardhmen e Klopp

Sport

Inter triumfon edhe ndaj Atalantas

Sport

‘Intelektualët’ kujtojnë momentin e fundit në tribuna para pandemisë – Drita e fitonte një vit më parë derbin e madh kosovar

Sport

Nga gara për titullin kampion, deri te ftesa e Përfaqësueses për ndeshjet e marsit: Armend Thaqi i zbulon të gjitha!