Sport

Superliga live: Drenica – Feronikeli, Llapi – Trepça’89, formacionet zyrtare

Superliga e Kosovës rikthehet sot në aksion me tri ndeshje tejet interesante.

Padyshim, kryendeshja e javës së 12-të në elitën e futbollit kosovar luhet në Gjilan, shkruan “Zeri.info”.

Në stadiumin e qytetit në Gjilan, Drita është nikoqire e FC Prishtinës.

Nga ana tjetër, në stadiumin “Bajram Aliu” luhet derbi lokal mes Drenicës dhe Feronikelit.

Kurse, në Podujevë, Llapi e pret Trepçën’89.

Të gjitha ndeshjet e sotme nisin nga ora 13:30. /Zeri.info

Drita – FC Prishtina 13:30

Drita:

FC Prishtina:

Stadiumi: I qytetit, Gjilan

Drenica – Feronikeli 13:30

Drenica: Pas pak…

Feronikeli: Avdyli, Prince, Thaqi, Lladrovci, Carioca, Pllana, Hoxha, Milickovic, Maliqi, Hoti.

Stadiumi: “Bajram Aliu”, Skënderaj

Llapi – Trepça’89 13:30

Llapi: Hoffman, Peposhi, Prençi, Emini, Maliqi, Shabani, Al.Ramadani, Hoti, Begolli, Sadriu, Hyseni

Trepça’89: Hyseni, Nimani, Muja, Rrahmani, Dedia, Ar.Muja, Nebihu, Ademi, Avdyli, L.Avdyli, Sie.

Stadiumi: “Zahir Pajaziti”, Podujevë.

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-futbollisti i Dritës triumfon në Kupën e Lituanisë, thotë se është koha për një aventurë të re

Sport

Trajneri shqiptar harron Koronavirusin, rikthehet në stërvitje me skuadrën e tij

Sport

Rrëfimi special i shqiptarit: Si u futa në suitën e Maradonës, vinte në Tiranë për 100 mijë euro

Sport

Batatina mbështet delegimin e gjyqtarëve të rinj në Superligë