Sport

Superliga Live: Besa – Drenica

Dueli ndërmjet Besës dhe Drenicës hap siparin e xhiros së 29-të në kampionatin elitar të futbollit kosovar.

Tri takimet e para të këtij edicioni kanë dëshmuar rivalitetin ndërmjet këtyre dy skuadrave, pavarësisht renditjes dhe objektivave të tyre këtë edicion.

Dueli i fundit për këtë sezonë do të zhvillohet në stadiumin “Tahir Vokshi” në Brestovik të Pejës dhe do të ndiqet minutë pas minute nga Gazeta “Sheshi”.

LIVE

BESA – DRENICA 15:00

Formacionet zyrtare:

Besa: Kolaj, Maliqi, Hana, Ajdini, Xhaka, Salihu, Beseni, Brruti, Qorri, Syla, Tahiri. Kryetrajner: Leotrim Krasniqi

Drenica: Ymeri, Frashëri, Bejta, Gjoni, Duani, Ramadani, Dervishaj, Rapo, Rugova, Uka, Zabërgja. Kryetrajner: Sami Sermaxhaj

Gjyqtarë: Visar Kastrati, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa, Arben Halilaj

Stadiumi: “Tahir Vokshi” – Brestovik

Postime të ngjajshme
Sport

Armend Dallku: Gjynah që këta djem të trajtohen ashtu, më vjen keq se si u arbitrua ndeshja

Sport

Kjo është deklarata e Batatinës pas triumfit në Kupën e Kosovës

Sport

Munishi uron Llapin dhe lavdëron Dukagjinin për ‘luftën dhe angazhimin’

Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës