Sport

SUPERLIGA LIVE: Ballkani – Llapi & Prishtina – Trepça ’89

Sot luhen dy ndeshje në Superligën e Kosovës në futboll.

Ballkani dhe Llapi ndeshen me njëra tjetrën në Suharekë ndërsa në kryeqytet, Prishtina pret një kundërshtar të vështirë si Trepça ’89.

Ndeshjet kanë rëndësi të madhe për të gjitha skuadrat me Ballkanin që kërkon të mbetet e para, Prishtinën që dëshiron ti afrohet kreut ndërsa Llapi e 89-shi shpresojnë në sukses për t’iu larguar pjesës së rrezikshme të tabelës.

Se çfarë ndodh në këto takime mund t’i ndiçni më poshtë në kohë reale:

LIVE: Ballkani – Llapi

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Rugji/ Thaqi, Potoku, Sinani, Jashanica, Gashi, Kuç, Baftiu, Gripshi, Krasniqi, Daku

Llapi:

LIVE: Prishtina – Trepça ’89

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Haxho/ B.Krasniqi, Dellova, Bekteshi, Mici, Boshnjaku, Lilaj, E.Krasniqi, Abazi, Mankenda, Kryeziu

Trepça ’89: Prince/ Kaçar, Mashau, Berisha, Dedia, Jashari, Nimani, Arb.Muja, Shala, Ard.Muja, Bismark

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina - Feronikeli: Forma e të dyja skuadrave në pesë ndeshjet e fundit dhe përballjet direkte

Sport

Java e 16-të në Superligën e Kosovës fillon me një super derbi

Sport

Ish-futbollisti i Dritës triumfon në Kupën e Lituanisë, thotë se është koha për një aventurë të re

Sport

Trajneri shqiptar harron Koronavirusin, rikthehet në stërvitje me skuadrën e tij