Sport

SUPERLIGA LIVE: Ballkani – Drita, Malisheva – Llapi, Drenica – Ulpiana

Xhiroja e 13-të, apo e njohur ndryshe sikurse “xhiroja e derbive” do të hapet sot me tri super takime.

Vëmendja kryesore do të jetë në Suharekë, atje edhe ku do të zhvillohet sfida mes liderëve të tabelës Ballkanit dhe Dritës.

Ndeshja e parë me tyre këtë kampionat ishte mbyllur pa gola.

Në anën tjetër, takim shumë interesant pritet të jetë edhe ai mes Malishevës dhe Llapit, ku do të zhvillohet në stadiumin “Liman Gegaj”.

Nxehtë do të jetë edhe në takimin mes Drenicës dhe Ulpianës.

Të gjitha këto takime do të startojnë në ora 13:00.

BALLKANI – DRITA 13:00

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Frashëri, Ar.Thaqi, Hoxha, Jashanica, As.Thaqi, Kuc, Gashi, Gripshi, Korenica, Krasniqi, Solomon

Drita: Maloku, Islami, Limani, Cuculi, Blakcori, Namani, Broja, Vucaj, Fazliu, Ajzeraj, Simonovski.

Gjyqtarët: Genc Nuza, Fatlum Berisha, Granit Hyseni, Ilir Mehmeti, Lirim Jashari (VAR).

Stadiumi i qytetit në Suharekë

MALISHEVA – LLAPI 13:00

Formacionet zyrtare:

Malisheva: Gashi, Kryeziu, Hoti, Dumani, Stullçaku, Bruqi, Olivier, Pira, H. Hyseni, Vitija, Pefqeli. Kryetrajner: Arsim Thaqi

Llapi: Avdyli, Idrizi, Prençi, Jashari, Veliu, Ramadani, Selmani, Shillova, Shabani, Pepishi, Davalos. Kryetrajner: Tahir Batatina

Gjyqtarët: Shpëtim Murtezi, Fatlum Jashari, Hekuran Osmani, Erdall Zasella, Burim Jahmurati (VAR).

Stadiumi: ‘Liman Gegaj”, Malishevë

DRENICA – ULPIANA 13:00

Formacionet zyrtare:

Drenica: Pas pak

Ulpiana: Pas pak

Gjyqtarët: Besfort Kasumi, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa, Mentor Ajeti, Vigan Ibërdemaj (VAR).

Stadiumi: ‘Bajram Aliu’, Skenderaj

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme