Sport

SUPERLIGA: Feronikeli – Ulpiana, kjo skuadër ka kaluar në epërsi

Java e tetë e Superligës së Kosovës do të mbyllet sot (e dielë) me tri ndeshje interesante në program, shkruan Sheshi.info

Ndeshja kryesore e ditës së sotme do të zhvillohet në Gjilan, pasi ballafaqohen Drita dhe Prishtina. Kjo përballje do të sjellë rivalitet të fortë dhe opsioni i vetëm për dy skuadrat është fitorja.

Takim tjetër interesant zhvillohet në Podujevë, ku Dukagjini sfidon Llapin. Llapjanët ende nuk kanë arritur fitoren e parë në elitë, derisa klinasit kërkojnë të dytën me radhë.

Ndërkaq edhe në Drenas pritet një përballje e fortë, derisa do të ndeshen Feronikeli dhe Ulpiana.

Sheshi.info do të ju mbaj të informuar minutë pas minuti.

LIVE:

DRITA 0-0 PRISHTINA

30′ Lojë monotone nga dy skuadrat me shumë gabime.

21′ Haxhimusa (Dri) shpërdoron rast të mirë shënimi.

10′ Deri më tani asnjë rast i mirë shënimi, shumë gabime në mesfushë.

-Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Drita: Maloku, Limani, Islami, Cuculi, Blakçori, Broja, Jashari, Ajzeraj, Vucaj, Namani, Haxhimusa. Kryetrajneri: Ardian Nuhiu.

Prishtina: Nika, B. Krasniqi, Atanda, Bekteshi, Mici, E. Krasniqi, Boshnjaku, Mankenda, Hoti, Kryeziu, John. Kryetrajneri: Zekrija Ramadani.

Gjyqtarët: D. Çaka, F. Berisha, B. Selimaj, I. Mehmeti – VAR: E. Zasella, I. Ceroviku

Stadiumi i “Qytetit” në Gjilan

LLAPI 1-0 DUKAGJINI

22′ Loja po zhvillohet në mesin e fushës, ende pa ndonjë rast konkret për gol

12′ GOOOOL! Riveria (Llap) shënon gol të bukur me kokë dhe kalon në avantazh llapjanët.

-Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare

Llapi: Avyli, Idrizi, Prençi, Ramadani, Selmani, Maliqi, Krasniqi, Shillova, Peposhi, Riviera, Neto. Kryetrajneri: Tahir Batatina

Dukagjini: Haxhihamza, Millaku, Kuçi, Syla, Elezaj, Ahmeti, Hasanaj, Januzi, Dallku, Shabani, Da Sillva. Kryetrajneri: Armend Dallku

Gjyqtarët: A. Shala, E. Bicaj, A. Butollovci, V. Hoxha – VAR: M. Bejtullahu, G. Hyseni

Stadiumi: Në Merdare

FERONIKELI 1-0 ULPIANA

26′ GOOOOL! Drilon Leku (Fer) realizon me kokë për ta kaluar në avantazh Feronikelin.

07′ Maliqi (Fer) gjuan nga distanca, por goditja e tij ishte e plogësht.

-Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare

Feronikeli: Smakiqi, Lladrovci, Bejta, Morina, Shala, Pllana, Maliqi, Shabani, Ahmeti, Leku, Gashi. Kryetrajneri: Faruk Elshani

Ulpiana: Blakçori, Gjoni, Makolli, Emini, Rapuca, Mustafa, Shala, Rezi, Iran, Qerim, Santosi. Kryetrajneri: Edlir Tetova

Gjyqtarët: B. Kasumi, E. Zeqiri, L. Muhadri, G. Shala – VAR: V. Ibërdemaj, E. Podvorica

Stadiumi: “Rexhep Rexhepi” Drenas

Postime të ngjajshme
Sport

U rrit në La Masia, rrëfehet Balliu: Ja pse u largova nga Barcelona

Sport

Carabao Cup kthehet me tri sfida, vëmendja në "Stamford Brigde"

Sport

Veprim i mirë nga Rashica, viziton Ambasadën e Kosovës në Britani të Madhe

Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf