Sport

“Superliga e Kosovës po bëhet si filmat e Turqisë, fundi i të cilëve gjithmonë dihet”

Ka përfunduar edhe xhiroja e 30-të në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Gazetasheshi.com

Me fitoren e Prishtinës e Ballkanit dhe dështimin e Dritës, lufta për titullin e kampionit është bërë shumë e zjarrtë.

Analisti dhe trajneri i mirënjohur kosovar, Erdin Hashani ka reguar në lidhje me temën e kurdisjeve.

Ai në emisionin “Sporti Total” tha se duhet të parandalohen këto gjëra, sepse Superliga po bëhet si filmat turk që ju dihet fundi.

“Është normale që Ballkani po reagon duke kuptuar investimet që po bën. Në Kosovë nëse nuk ki aletat është shumë problem. Superliga e Kosovës po bëhet si filmat e Turqisë të cilëve ju dihet fundi” tha Hashani.

Pak më herët edhe klubi nga Superliga, Ballkani doli me deklaratë se ka manipulime në futbollin e Kosovës

Postime të ngjajshme
Sport

Skuadra e madhe gjermane kërkon Granit Xhakën

Sport

Liverpool kërkon yllin e Real Madridit, ky është çmimi i vendosur për të

Sport

Joshua – Fury, konfirmohet data e duelit të shumë pritur

Sport

Zbulohet cili do të jetë transferimi i parë i Barcelonës