Sport

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon në fundjavën e ardhshme dhe sjellë ndeshje mjaftë interesante.

Në kuadër të xhiros së dytë, vëmendja kryesore pritet të jetë në kryeqytet, aty ku do të përballen Prishtina dhe Ballkani.

Interesant pritet të jetë edhe dueli mes Dritës dhe Llapit që do të zhvillohet në Gjilan.

Dukagjini do të luajë ndaj Drenicës, ndërsa Feronikeli pret Gjilanin.

Ndeshja tjetër është mes Ulpianës dhe Malishevës.

Më poshtë i gjeni çiftet komplete të xhiros së dytë:

Postime të ngjajshme
Sport

Shkëlqen Asensio, Real Madridi mposht bindshëm Mallorcën

Sport

Ronaldo kalon Messin si futbollisti më i paguar

Sport

Valon Berisha publikon pamje të rënda të këmbës pas lëndimit

Sport

Lyoni triumfon me përmbysje ndaj Troyes, kjo është nota e Shaqirit pas golit të shënuar