Sport

Superliga e Kosovës: Mbyllet me këtë rezultat ndeshja Llapi – Gjilani

FT/ Llapi – Gjilani 3:1
Mbyllet ndeshja

GOL: 90+’ Llapi shënon edhe një herë për të mbyllur dilemën e fituesit.

80′ Rezultati mbetet i njëjtë, Llapi po tentuan ta ruan.

77′ Fiton Hajdari (Gjil) gjuan mbi portë nga afërsia.

60’ Të dy trajnerët kryejnë zëvendësime për të ndryshuar ritmin e lojës.

55′ Sava Gardasevic i Llapit gjuan jashtë portës pas asistimit të bukur të Arbnor Ramadanit.

GOL: 52’ Gjilani ngushton epërsinë. Shënon Gergard Progni nga goditja e dënimit. Super gol.

GOL: 47′ Llapi dyfishon epërsinë. Mentor Zhdrella shënon super gol nga distanca.

46′ Starton pjesa e dytë.

45′ Mbyllet pjesa e parë!

35′ Gjilani tenton me Muahmet Useinin, por gjuajtja e tij shkon jashtë.

32′ Valmir Veliu i Llapit kishte rast të shkëlqyer. I vetëm me Enea Koliçin, nuk shënon pasi portieri mbron dy goditjet radhazi të sulmuesit llapjan.

30′ Gjilani tento të kthehet në lojë me Ardit Hilën sërish, por gjuajtja e tij nga largësia shko jashtë.

23’ Transversalja! Mentor Zhdrella godet bukur, transversalja ia mohon golin.

20′ Të dy skuadrat po mundohen të imponojnë lojën e tyre, por rastet po mungojnë.

17′ Llapi tentoi edhe një herë, kësaj radhe me Engjëll Hotin nga distanca, por topi shkon jashtë portës.

8’ Gjilani tenton të reagojë me Ardit Hilën, por pa sukses.

GOL 3′ Llapi ka shënuar që në start. Elvis Prençi (Llapi) gjendet bukur brenda zonës dhe realizon për 1-0.

1′ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Llapi: Coric, Peposhi, Shabani, Prenci, Emini, Hoti, Arb. Ramadani, Zhdrella, Veliu, Sava, Sadriu.

Gjilani: Koliçi, Kastrati, Fustar, Sorsa, Veliu, Hila, Useini, Musolli, Kelmendi, Qyrbja, Progni.

Gjyqtarë: Alban Shala, Bujar Selimaj, Granit Hyseni, Vigan Ibërdemaj

Postime të ngjajshme
Sport

“Ferizaj ka mbetur në mëshirën e Zotit dhe shumë afër shuarjës”

Sport

Sopi i kundërpërgjigjet fuqishëm Abedin Zekës, sqaron situatën e Traores

Sport

Agim Sopi transferon edhe një ish lojtar të Trepçës ’89 në Suedi, flet presidenti Abedin Zeka

Sport

Munishi i emocionuar nga Suharekasit