Sport

Superliga e Kosovës LIVE

Kampionati elitar në futbollin kosovar vijon me ndeshjet e xhiros së 32-të, derisa në program për këtë të shtunë janë tri ndeshje mjaft interesante.

Drita kërkon këndelljen përballë Feronikelit, skuadër e cila gjithashtu është e zhytur në krizë dhe kërkon që të poentojë në Gjilan për t’u larguar nga zona e rrezikshme.

Arbëria dhe Trepça ’89 gjithashtu po e kërkojnë shpëtimin, derisa do të jenë të vendosur këtë xhiro përballë Gjilanit, rrespektivisht Besës.

LIVE

DRITA – FERONIKELI 15:00

Formacionet zyrtare:

Drita: Maloku, Limani, Jamal, Cuculi, Blakçori, B.Shabani, Vucaj, Fazliu, Alidema, Xh.Shabani, Haxhimusa. Kryetrajner: Ardian Nuhiu

Feronikeli: Smakiqi, Loshi, Thaqi, Malaj, Hoxha, Dabiqaj, Pllana, Milickovic, Da Sila, Maliqi, Simonovski. Kryetrajner: Klodian Duro

Gjyqtarë: Alban Shala, Granit Hyseni, Meriton Berisha, Ilir Mehmeti

Stadiumi i qytetit në Gjilan

ARBËRIA – GJILANI 15:00

Formacionet zyrtare:

Arbëria: Kaçiu, Pira, Ibrahimi, Hyseni, Avdulli, Bahtiri, Zabërgja, Bruqi, Llugiqi, Kryeziu, Cesar Santos. Kryetrajner: Arbnor Morina

Gjilani: Ruçi, Kqiku, Dallku, Veliu, Halili, Useini, Musolli, Hila, Hajdari, Çyrbja, Progni. Kryetrajner: Ismet Munishi

Gjyqtarë: Tefik Maloku, Lumturije Muhadri, Imran Kabashi, Bardh Ajeti

Stadiumi: “Zahir Pajaziti” – Podujevë

TREPÇA ’89 – BESA 15:00

Formacionet zyrtare:

Trepça ’89: Tofiloski, Berisha, Mashau, Nene, Deia, Nimani, Jashari, Arb. Muja, Darwish, Shala, Ard.Muja. Kryetrajner:

Besa: Haxhijaj, Hana, Salihu, Halili, Maliqi, Xhaka, Haxhiu, Brruti, Beseni, Syla, Tahiri. Kryetrajner: Leutrim Krasniqi

Gjyqtarë: Genc Nuza, Drilon Rexhepi, Altin Zhegrova, Shpëtim Murtezi

Stadiumi: “Riza Lushta” – Mitrovicë

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s