Sport

Superliga e Kosovës LIVE: Dukagjini – Prishtina, Drenica – Drita dhe Gjilani – Ulpiana, rezultatet momentale

Xhiro e pestë në BKT Superligën e Kosovës vazhdon sot me tri ndeshje që janë në program për tu zhvilluar.

Dy skuadrat pretendente për titull, Drita e Prishtina do të kenë udhëtim të vështira ditën e sotme.

Gjilanasit do të përballen në udhëtim me Drenicën, skuadër që ka grumbulluar 10 pikë pas katër ndeshjeve.

Duel shumë i vështirë e pret edhe kampionin në fuqi të Kosovës, Prishtinën që udhëton drejt Klinës për tu përballur me Dukagjinin me fillim nga ora 15:00.

Punë më të lehtë e pret Gjilanin që sot pret Ulpianën në stadiumin e qytetit në Gjilan.

Superliga e Kosovës

Dukagjini – Prishtina 1-2

80′ GOOOOL. Besnik Krasniqi shënon nga pika e bardhë për t’i dhënë Prishtinës epërsinë e parë në këtë ndeshje 1-2

78′ Elton Basriu luan me dorë, Mervan Bejtullahu akordon penallti për Prishtinën pasi rishikoi VAR-in.

61′ GOOOl. Mendurim Hoti shënon një gol fantastik me voley për 1-1.

‘Fillon pjesa e dytë

‘ Mbyllet pjesa e parë

43′ Xhevdet Shabani gjuan nga goditja e lirë mbi portë dhe lëndohet. Kaçanikasu detyrohet ta lë fushën i lënduar dhe në vend të tij futet Leonit Abazi.

35′ GOOOL. Dukagjini kalon në epërsi, shënon Andin Dallku me kokë për 1-0.

33′ Altin Mërlaku me një tjetër mundësi shënimi, por përsëri pret Halimi.

29′ Bujar Shabani tenton nga distanca, por goditja e tij pritet nga Halimi.

25′ Da Silva afër të kaloj vendasit në epërsi, por Mici largon nga vija topin që po shkonte drejt rrjetës.

22′ Mërlaku gjuan përsëri bukur, por Betim Halimi shpëton gol të sigurt.

14′ Otto John lëshon mundësi të artë shënimi, por goditjen e tij e pret Haxhihamza.

8′ Mërlaku gjuan fuqishëm, por goditja e tij përfundon mbi portë.

‘Fillon ndeshja në Klinë

Formacionet zyrtare:

Dukagjini: Haxhihamza, Mërlaku, Shala, Kuçi, Basri, Millaku, Ahmeti, Januzi, Da Silva, Dallku, Shabani

Prishtina: Halimi, B.Krasniqi, Atanda, Vangjeli, Mici, Boshnjaku, Xh.Shabani, E.Krasniqi, Hoti, Mankenda, John.

Gjyqtarët: Mervan Bejtullahu, Besnik Morina, Alban Ejupi, Bardh Ajeti, Shpëtim Murtezi (VAR)

Drenica – Drita 0-1

28′ Kreshnik Uka rrezikon me kokë, por vetëm mbi portë

26′ Drenica kërkon penallti, Çaka shikon VAR-in dhe nuk e akordon atë.

14′ GOOOOL. Drita kalon në epërësi, shënon Almir Ajzeraj pas asistimit nga Muja.

‘Fillon ndeshja në Skenderaj

Formacionet zyrtare:

Drenica: Haxhijaj, Thaqi, Qaqi, Jashari, Hamiti, Lushtaku, Gashi, Silva, Veliqi, Uka, Noye

Drita: Maloku, Limani, Balde, Cuculi, Blakqori, Broja, Jashari, Vucaj, Ajzeraj, Muja, Tahiri.

Gjyqtarët: Dardan Caka, Granit Hyseni, Elvis Bicaj, Isak Ceroviku, Erdall Zasella (VAR)

Gjilani – Ulpiana 0-0

23′ Sulmuesi brazilian Santos për pak të kaloj Ulpianën në epërsi, por goditja e tij ndalet nga shtylla.

8′ Besart Musolli ka mundësi të mirë shënimi, por goditja e tij shkon mbi portë.

‘Fillon ndeshja në Gjilan

Formacionet zyrtare:

Gjilani: Koliqi, Beqja, Rrapa, Veliu, Hoxha, Useini, Musolli, Hajdari, Torassa, Progni, Krasniqi

Ulpiana: Blakçori, Santos, Rapuca, Makolli, Emini, Shala, Gjoni, Haliti, Rezi, Junior, Shkalla:

Gjyqtarët: Lirim Jashari, Visar Kelmendi, Gzim Mehmeti, Eridon Podvorica, Gramos Shala (VAR)

Postime të ngjajshme
Sport

Kthesë e papritur, Mourinho ndryshon mendje për Marash Kumbullën

Sport

Reagon Drenica: Çmimin "Ylli i Javës" e meritoi Denisson

Sport

Arrestohet Afrim Tovërlani, raportohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Sport

Mehmet Bogujevci flet në T7, pasi refuzoi ftesën e Serbisë si mysafir nderi në Botërorin e boksit