Sport

Superliga e Kosovës LIVE: Dukagjini – Prishtina, Drenica – Drita dhe Gjilani – Ulpiana

Xhiro e pestë në BKT Superligën e Kosovës vazhdon sot me tri ndeshje që janë në program për tu zhvilluar.

Dy skuadrat pretendente për titull, Drita e Prishtina do të kenë udhëtim të vështira ditën e sotme.

Gjilanasit do të përballen në udhëtim me Drenicën, skuadër që ka grumbulluar 10 pikë pas katër ndeshjeve.

Duel shumë i vështirë e pret edhe kampionin në fuqi të Kosovës, Prishtinën që udhëton drejt Klinës për tu përballur me Dukagjinin me fillim nga ora 15:00.

Punë më të lehtë e pret Gjilanin që sot pret Ulpianën në stadiumin e qytetit në Gjilan.

Superliga e Kosovës

Dukagjini – Prishtina 0-0

‘Fillon ndeshja në Klinë

Formacionet zyrtare:

Dukagjini: Haxhihamza, Mërlaku, Shala, Kuçi, Basri, Millaku, Ahmeti, Januzi, Da Silva, Dallku, Shabani

Prishtina: Halimi, B.Krasniqi, Atanda, Vangjeli, Mici, Boshnjaku, Xh.Shabani, E.Krasniqi, Hoti, Mankenda, John.

Gjyqtarët: Mervan Bejtullahu, Besnik Morina, Alban Ejupi, Bardh Ajeti, Shpëtim Murtezi (VAR)

Drenica – Drita 16:00

Formacionet zyrtare:

Drenica: Haxhijaj, Thaqi, Qaqi, Jashari, Hamiti, Lushtaku, Gashi, Silva, Veliqi, Uka, Noye

Drita: Maloku, Limani, Balde, Cuculi, Blakqori, Broja, Jashari, Vucaj, Ajzeraj, Muja, Tahiri.

Gjyqtarët: Dardan Caka, Granit Hyseni, Elvis Bicaj, Isak Ceroviku, Erdall Zasella (VAR)

Gjilani – Ulpiana

Formacionet zyrtare:

Gjilani: Koliqi, Beqja, Rrapa, Veliu, Hoxha, Useini, Musolli, Hajdari, Torassa, Progni, Krasniqi

Ulpiana: Blakçori, Santos, Rapuca, Makolli, Emini, Shala, Gjoni, Haliti, Rezi, Junior, Shkalla:

Gjyqtarët: Lirim Jashari, Visar Kelmendi, Gzim Mehmeti, Eridon Podvorica, Gramos Shala (VAR)

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit