Sport

Superliga e Kosovës LIVE: Drita – Ballkani, Llapi – Malisheva dhe Feronikeli – Dukagjini

Java e katërt në elitën e futbollit kosovar do të startojë sot me tri ndeshje në program.

Padyshim që kryendeshja e kësaj xhiro do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan, ku përballen dy pretendentët për titull, Drita dhe Ballkani.

Interesant pritet të jetë edhe përballja në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë, ku Llapi është nikoqir i Malishevës.

E takimi tjetër i ditës së sotme zhvillohet në Drenas ndërmjet Feronikelit dhe Dukagjinit.

Gazeta Olle do të ju mbajë të informuar për më të rejat nga tri ndeshjet e ditës së sotme.

SUPERLIGA Live:

DRITA – BALLKANI 16:00

Formacionet zyrtare:

Drita: Maloku, Limani, Balde, Cuculi, Blakqori, Broja, Jashari, Vucaj, Ajzeraj, Muja, Simonovski. Kryetrajneri: Ardian Nuhiu

Ballkani: Frasheri, Thaqi, Potoku, As.Thaqi, Hoxha, Gashi, Kuc, Korenica, Baftiu, Krasniqi, Zeka. Kryetrajneri: Bekim Isufi

Gjyqtarët: Alban Shala, Fatlum Berisha, Bujar Selimaj, Ilir Mehmeti, Lirim Jashari (VAR)

LLAPI – MALISHEVA 16:00

Formacionet zyrtare:

Llapi: Coric, Idrizi, Prenci, Veliu, Emini, Ramadani, Shillova, Shabani, Rivera, Neto, Alidema. Kryetrajneri: Andi Kulli

Malisheva: Gashi, Kryeziu, Dumani, Stullcaku, Bruqi, M.Hyseni, Pira, H.Hyseni, Vitija, Xhaka, Pefqeli. Kryetrajneri: Arsim Thaqi

Gjyqtarët: Genc Nuza, Drilon Rexhepi, Bashkim Hyseni, Isak Ceroviku, Valbon Hoxha (VAR)

FERONIKELI – DUKAGJINI 16:00

Formacionet zyrtare:

Feronikeli: Smakiqi, Lladrovci, Pllana, Shala, Shabani, Elshani, Bejta, Ahmeti, Maliqi, Gashi, Qorri. Kryetrajneri: Faruk Elshani

Dukagjini: Haxhihamza, Merlaku, Shala, Kuci, Basriu, Ahmeti, Mulaj, Januzi, Da Silva, Dallku, Shabani. Kryetrajneri: Armend Dallku

Gjyqtarët: Shpëtim Murtezi, Zgjim Rrahimi, Faton Jakupi, Eridon Podvorica, Mervan Bejtullahu (VAR)

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit