Sport

Superliga e Kosovës, këto janë rezultatet e takimeve të zhvilluara sot

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kanē përfunduar tre takimet e zhvilluara sot në kuadër të javës së parë në Superligën e Kosovës, shkruan BlicMedia.

Kampioni në fuqi Feronikeli e ka nisur për mrekulli stinorin e ri pasi ka shènuar fitore ndaj Drenicës me rezultatin 4:1.

Në Podujevë Llapi e ka mundur Vushtrrinë me rezultatin 4:1, ndërsa ndeshja derbi e kryeqytetit ndërmjet Flamurtarit dhe Prishtinës ka përfunduar me rezultatin 1:1. /BlicMedia.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv