Sport

Superliga e Kosovës: Ka gol në ndeshjen Llapi – Gjilani

Xhiro e 20-të në elitën e futbollit kosovar mbyll siparin me dy duele tejet interesante të cilat priten të zhvillohen këtë të diel.

Llapi e pret Gjilanin në “Zahir Pajaziti” të Podujevës në një ndeshje ku vetëm fitorja është e vlefshme për dy skuadrat për të vijuar e objektivat që kanë pranë vetës për ti arritur.

Ndërkohë, në Suharekë, Ballkani ndeshet me Feronikelit dhe synon ta shfrytëzojë gabimin e Dritës për ta marrë kreun e klasifikimit.

Gazeta “Sheshi” do ju mbajë të informuar minutë pas minute për këto dy sfida:

LIVE

Llapi – Gjilani 1-0

03′ GOL! Elvis Prençi (Llap) gjendet bukur brenda zonës dhe realizon për 1-0.

– Starton ndeshja!

Formacionet zyrtare:

Llapi: Coric, Prençi, Shabani, Emini, Peposhi, Hoti, Ramadani, Zhdrella, Sadriu, Veliu, Gardasevic. Kryetrajner: Tahir Batatina

Gjilani: Koliçi, Kastrati, Fustar, Sorsa, Veliu, Hila, Useini, Musolli, Kelmendi, Qyrbja, Progni. Kryetrajner: Bylbyl Sokoli

Gjyqtarë: Alban Shala, Bujar Selimaj, Granit Hyseni, Vigan Ibërdemaj

Stadiumi: “Zahir Pajaziti” – Podujevë

Ballkani – Feronikeli 13:30

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Luljanovic, Thaqi, Jashanica, Prekazi, Berisha, Potoku, Kuç, Baftiu, Gripshi, Hoxha, Daku. Kryetrajner: Bledi Shkëmbi

Feronikeli: Avdyli, Hoxha, Thaqi, Mala, Princ, Pllana, Dabiqaj, Kojasevic, Carioca, Hoti, Maliqi. Kryetrajner: Klodian Duro

Gjyqtarë: Gramos Shala, Fatlum Berisha, Fatlum Jashari, Genc Nuza

Stadiumi i qytetit – Suharekë

Postime të ngjajshme
Sport

Pas formës së dobët, Liverpool merr vendim për të ardhmen e Klopp

Sport

Inter triumfon edhe ndaj Atalantas

Sport

‘Intelektualët’ kujtojnë momentin e fundit në tribuna para pandemisë – Drita e fitonte një vit më parë derbin e madh kosovar

Sport

Nga gara për titullin kampion, deri te ftesa e Përfaqësueses për ndeshjet e marsit: Armend Thaqi i zbulon të gjitha!