Sport

Superliga e Kosovës: Ka gol në ndeshjën Drita – Trepça ’89

Java e 20-të në elitën e futbollit kosovar do të vazhdojë ditën e sotme me dy takime mjaftë interesante.

Kampioni në fuqi i Kosovës, Drita nuk pritet të ketë punë të lehtë, pasi pret Trepçën ’89 në stadiumin e qytetit në Gjilan.

Gjilanasit duan triumfin e dytë në edicionin pranveror, derisa Minatorët kanë udhëtuar për të shkaktuar befasi.

Te Drita nga lëndimet janë kthyer edhe dy yjet, Faton Maloku e Ardian Cuculi që ndodhen në bankën rezervë.

Ndeshje mjaftë interesante pritet të zhvillohet edhe në fushën me bari sintetik në Drenas,ku Drenica pret Besën e Pejës.

Kuqezinjtë janë në kërkim të fitores, pasi vetëm në këtë mënyrë do të largoheshin nga pozita e parafundit në tabelë.

Në anën tjetër Besa duket e dorëzuar tanimë, por udhëton drejt Drenasit për të shkaktuar befasi.

LIVE: Drita 0-1 Trepça ’89

14′ GOOOOL! Trepça ’89 realizon për 0-1.

08′ Rexha rrezikon i pari, pas goditjes së tij me kokë topi shkon jashtë

01′ Ka filluar ndeshja në Gjilan

Formacionet zyrtare:

Drita: Rexhepi, Arago, Limani, Namani, Ahmeti, Xh.Shabani, Blakcorri, B. Shabani, Fazliu, Rexha, Alidema.

Trepça ’89: Hyseni, Pllana, Berisha, Nimani, Arb. Muja, Darwish, Ard. Muja, Jashari, Shala, Ademi, Mashau.

(Gjyqtarët e ndeshjes: Besfort Kasumi, Lumturije Muhadri, Alban Ejupi)

 

 

LIVE: Drenica 0-0 Besa

12′ Uka provon goditjen, por e ndal lehtësisht portieri Kolaj

10′ Ritëm i ulët i lojës deri më tani, asnjë rast i mirë për tu përmendur

01′ Ka filluar ndeshja në Drenas

Formacionet zyrtare:

Drenica:

Besa:

(Gjyqtarët e ndeshjes: Visar Kastrati, Meriton Berisha, Bashkim Hyseni).

Postime të ngjajshme
Sport

Tigrat e Zi kërkojnë dorëheqjen nga Klodian Duro

Sport

SUPERLIGA: Mbyllen me këto rezultate takimet, Feronikeli - Drenica dhe Besa - Arbëria

Sport

SUPERLIGA LIVE: Feronikeli - Drenica dhe Besa - Arbëria, mbyllen pjesët e para

Sport

Superliga Live: Feronikeli – Drenica, Besa – Arbëria