Sport

Superliga e Kosovës: Delegohet gjyqtarët për xhiron e 30-të

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon me ndeshjet e xhiros së 30-të në fundjavë, shkruan Gazetasheshi.com

Tashme është bërë edhe delegimi i gjyqtarëve për këtë xhiro.

Në ndeshjen kryesore mes Dritës dhe Prishtinës, drejtësinë do ta ndajë gjyqtari Gramos Shala me asistentët Fatlum Berisha, Bujar Selimaj dhe gjyqtar i katërt Mentor Ajeti.

Në ndeshjen tjetër interesante mes Ballkanit dhe Gjilanit, “bilbili” kryesor i është besuar gjyqtarit Visar Kastrati me asistentët Besnik Morina, Granit Hyseni dhe gjyqtar i katërt Burim Jahmurataj.

Më poshtë i gjeni delegimet e plota për xhiron e 30-të:

Postime të ngjajshme
Sport

Armend Dallku: Gjynah që këta djem të trajtohen ashtu, më vjen keq se si u arbitrua ndeshja

Sport

Kjo është deklarata e Batatinës pas triumfit në Kupën e Kosovës

Sport

Munishi uron Llapin dhe lavdëron Dukagjinin për ‘luftën dhe angazhimin’

Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës