Sport

SUPERLIGA: Drita – Besa, formacionet zyrtare

Sot në program na presin edhe tri ndeshje mjaftë interesante në kuadër të xhiros së katërt.

Kampionia e Kosovës, Drita, do t’ia bëj sefte në këtë sezon, pasi që do të paraqitet për herë të parë. “Bardhekaltërit” do ta presin Besën e Pejës në stadiumin e qytetit në Gjilan.

Derbi i kësaj xhiro pa dyshim se është ndeshja mes Llapit dhe Ballkanit. Kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin “Zahir Pajaziti” të Podujevës.

Interesant pritet të jetë edhe në “Riza Lushta” të Mitrovicës, ku Trepça ’89 do t’i bëj konak skuadrës kryeqytetase, Prishtinës.

Drita – Besa 15:00

Formacionet zyrtare:

Drita: Maloku, Bradarovski, Gerbeshi, Arago, Blakqori,Shabani, Namani, Vucaj, Haxhimusa, Alidema, Rexha Kryetrajner: Ardian Nuhiu

Besa: Haxhijaj, Scekic, Ajdini, Breno, Xhaka, Salihu, Halili, Brruti, Syla, Tahiri, Matheus. Kryetrajner: Jérôme Klein

Gjyqtarë: Visar Kastrati, Lumturije Muhadri, Bajram Kabashi, Burim Jahmurtaj

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina - Gjilani: Mbyllet pjesa e parë e përballjes

Sport

LIVE LIGA E PARË

Sport

Ka gol në stadiumin 'Fadil Vokrri"

Sport

Përsëri mungon Mezani, Gjilani me trajner të ri kundër Prishtinës