Sport

Superkompjuteri parashikon tabelën e plotë të Premierligës, befasi në renditje

Manchester Unitedi tani parashikohet të bjerë nga katër pozitat e para të Ligës Premier pas një fillimi të dobët të sezonit të ri, ndërsa kampion pritet të bëhet përsëri Liverpooli.Djajtë e Kuq kanë humbur dy nga tre ndeshjet e tyre të para të sezonit dhe kanë pësuar 11 herë për shkak të paraqitjeve të dobëta të tyre mbrojtëse dhe kulmi ishte humbja 6-1 nga Tottenham në shtëpi para fillimit të pushimit ndërkombëtar.

Manchester Unitedi tani parashikohet të bjerë nga katër pozitat e para të Ligës Premier pas një fillimi të dobët të sezonit të ri, ndërsa kampion pritet të bëhet përsëri Liverpooli.Djajtë e Kuq kanë humbur dy nga tre ndeshjet e tyre të para të sezonit dhe kanë pësuar 11 herë për shkak të paraqitjeve të dobëta të tyre mbrojtëse dhe kulmi ishte humbja 6-1 nga Tottenham në shtëpi para fillimit të pushimit ndërkombëtar.

Superkompjuteri parashikon që Liverpooli do të mbrojë titullin e Ligës Premier, pavarësisht se u mposht me rezultat 7-2 nga Aston Villa në fillim të këtij muaji.Manchester City pritet të përfundojë pas Liverpoolit në tabelë, ndërsa Chelsea dhe Spurs parashikohet të përfundojnë në vendin e tretë dhe të katërt.

Ndërkohë, Arsenali parashikohet të përfundojë në vendin e pestë dhe të sigurojë kualifikimin në Ligën e Evropës dhe pas tyre vjen skuadra e Carlo Ancelottit, Evertoni, të cilët kanë qenë në formë të lartë, ku aktualisht janë në krye të ligës pasi fituan katër ndeshjet e tyre të para.
Fulham, West Brom dhe Burnley janë tre skuadrat që pritet të bien nga kategoria.Më poshtë janë parashikimet e superkompjuterit për tabelën e plotë të Ligës Premier:20.Fulham (bie nga kategoria)19.West Bromwich Albion (bie nga kategoria)18.Burnley (bie nga kategoria)17.Sheffield United16.Newcastle United

Postime të ngjajshme
Sport

Dikur punëtor i ndërtimtarisë, tani firmos me Newcastle United

Sport

Premierliga vjen sot me ndeshje të mëdha

Sport

Në këtë vend dënoheni me dy vjet burg nëse s’mbani maskë

Sport

“El Clasico”: Këto janë formacionet e mundshme