Sport

Superkompjuteri parashikon fituesin e Premierligës

Liverpool u mposhtë dje befasisht nga Southampton.

Tani, Manchester United është me pikë të barabarta (33) sikurse Liverpoool, mirëpo ata gjithashtu kanë një ndeshje më pak.

Një superkompjuter ka parashikuar tani që Manchester City do të jetë triumfues në fundin e Premierligës dhe do ta fitojë titullin.

Këta të fundit, janë të pozicionuar në vendin e 5-të me 29 pikë, mirëpo me dy ndeshje më pak.

Pas, Cityt, në vendin e dytë do të jenë Liverpool, ndërsa top 4-shja do të mbyllet me Tottenham dhe Manchester United.

Sipas superkompjuterit, nga liga do të largohen Fulham, West Brom dhe Sheffield United.

Postime të ngjajshme
Sport

Futbollisti i njohur ndahet me skuadrën e Ulpianës

Sport

Drita merr rrugë për në Turqi, kampionët do t’i zhvillojnë katër ndeshje kontrolluese

Sport

Ja kush janë kandidatët kryesorë për ta zëvendësuar Lampardin te Chelsea

Sport

Chibueze rikthehet në futbollin kosovar, afër marrëveshjes me klubin e njohur